۲۵۰ یونیکورن در آسیا ظهور خواهد کرد

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، پیش‌بینی می‌شود که آسیا شاهد سرمایه‌گذاری‌های دیجیتالی بیش از ۳۰ شرکت باشد که از طریق مسیر عرضه اولیه سهام عمومی در این دوره انجام می‌شوند.

بر اساس آخرین تحقیقات، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) به سرعت در حال ظهور است به عنوان یک زمین حاصلخیز جدید برای یک انفجار استارتاپی باشد، به طوری که پیش بینی می شود این منطقه تا سال ۲۰۳۰ شاهد ۱۰۰ یونیکورن و ۲۵۰ سونیکورن (شرکت های با ارزش بین ۵۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد) باشد.

تحقیقات انجام شده توسط RedSeer Strategy Consultants، مشاور جهانی در بخش دیجیتال، پیش بینی می کند که در منطقه منا بیش از ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری دیجیتالی انجام خواهند داد و این سرمایه گذاری از طریق مسیر پیشنهاد عمومی اولیه (IPO) در این دوره به صورت عمومی عرضه شود.

Apparel’s 6th Street، Landmark Group، Al Tayer’s OUNASS، Mashreq’s mashreq neo و stcpay STC از جمله نامزدهای احتمالی برای عرضه اولیه سهام در سال های آینده هستند.

در حال حاضر در منقطه منا تنها شش یونیکورن دارد که چهار مورد آن تنها در امارات متحده عربی است – اما ۴۵ سونیکورن نیز دارد.

طبق پیش بینی RedSeer، با توجه به اینکه انتظار می‌رود اقتصاد دیجیتال منا تا سال ۲۰۳۰ از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار عبور کند، منطقه شاهد ظهور انبوهی از استارت‌آپ‌ها در سراسر بخش‌ها خواهد بود و تعداد نسبتا زیادی از آنها در این دوره به باشگاه‌های یونیکورن و سونیکورن راه خواهند یافت.

پیش‌بینی می‌شود که بخش e-tailing شاهد ظهور حداکثر ۲۶ یونیکورن باشد و بعد از آن بخش فین‌تک با ۲۵ عدد در رتبه دوم است. طبق این مطالعه، سایر بخش‌ها با هم می‌توانند ۴۹ تک شاخ در طول دوره تولید کنند.

سرمایه‌گذاری‌هایی مانند noon، SharafDG، centrepoint، ۶thStreet.com و JUMIA از جمله خرده‌فروش‌های الکترونیکی هستند که در سال آینده تبدیل به تک شاخ خواهند شد، در حالی که Fawry، paymob، tamara، tabby و stcpay از جمله فین‌تک‌ها هستند.

مزیت منطقه منا

راهول داسگوپتا، یک سرمایه‌گذار فرشته در چندین سرمایه‌گذاری در امارات متحده عربی و رئیس بخش آموزش و مهارت‌ها در مدرسه بازرگانی گلوبسین مستقر در کلکته، به Arabian Business گفت: «منطقه منا به دلایل زیادی در سال‌های اخیر به‌عنوان قطب استارت‌آپ‌ها جذابیت قابل توجهی به دست آورده است که دلیل اصلی آن رشد اقتصادی قابل توجه و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها در منطقه است و فرصت‌هایی را برای استارت‌آپ‌ها ایجاد کرده و کسب‌وکار خود را گسترش می‌دهد.»

راهول داسگوپتا، سرمایه‌گذار فرشته

او یکی دیگر از عوامل مؤثر را افزایش سالم جمعیت جوان و آگاه به فناوری می داند که مشتاق پذیرش فناوری ها و محصولات جدید هستند.

داسگوپتا می افزاد: «این منطقه دارای یک معدن طلای غنی از بازارهای دست نخورده است که برای نوآوری آماده هستند، به ویژه در زمینه هایی مانند تجارت الکترونیک، فین تک، و مراقبت های بهداشتی. در ترکیب با یک بازار مصرف کننده بزرگ و رو به رشد به ارزش بیش از ۲ تریلیون دلار، استارت آپ ها در این منطقه پتانسیل رسیدن به موفقیت قابل توجهی را دارند – و این امر MENA را به مقصدی جذاب برای استارت آپ ها و سرمایه گذاران تبدیل می کند.»

داسگوپتا اظهار داشت: «عواملی مانند حمایت فعال دولت های منطقه از کارآفرینی و نوآوری و موقعیت استراتژیک آن – اتصال بخش های شرقی، مرکزی و غربی جهان – نیز بر جذب استعدادها و سرمایه گذاری های جهانی می افزاید.»

زید محسن کیدوایی، بنیانگذار و مدیر عامل STRABL، یک استارت آپ فین تک مستقر در دبی که «اکنون امتحان کنید، بعدا بخرید» (TNBL) را قادر می سازد، گفت که اکوسیستم استارت آپی منطقه منا می تواند شاهد پیشرفت بزرگی باشد، زیرا ایده های جدید در منطقه در حال افزایش است.

کیدوایی افزود: «همچنین به نظر می رسد بازار آماده پذیرش ابتکارات و ایده های جدیدتر است… اگرچه منطقه دارای اندازه بازار و پتانسیل خرید برای حمایت از استارتاپ های زیادی است که منجر به یونیکورن ها و سونیکورن ها می شود، اما این به کیفیت استارتاپ هایی بستگی دارد که توسط سرمایه گذاران منطقه ای حمایت می شوند.»

کیدوای گفت: «اگر سرمایه‌گذاران منطقه‌ای از ایده‌ها و استارت‌آپ‌های جدیدتر حمایت نکنند، آن استارت‌آپ‌ها ممکن است نتوانند به اندازه کافی شهرت یا کشش برای جذب سرمایه‌گذاران جهانی به دست آورند. بازار همیشه حرف آخر را می‌زند که کدام استارت‌آپ‌ها پاپ می‌زنند و کدام استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند».

 

نوشته ۲۵۰ یونیکورن در آسیا ظهور خواهد کرد اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy