گزارش ۱۴۰۲ زرین پلاس: بیش از ۱.۴ همت تراکنش، ۴ برابر شدن تعداد کاربران

هلدینگ زرین بیش از ۱۲ سال است که در صنعت مالی کشور فعالیت میکند. زرین پلاس، سرویس کشبک این هلدینگ، از سال ۹۷ راه اندازی شده است. گزارش عملکرد سالانه این سرویس تا  پایان تابستان ۱۴۰۲ را در برمیگیرد. گزارش میگوید زرین پلاس در این مدت در زمینه تعداد فروشگاه های عضو، تخفیف دریافتی کاربران،تعداد کاربران فعال، تعداد و مبلغ تراکنش ها رشد داشته است و ارقام مربوط به این حوزه ها هر کدام چند برابر شده اند. همچنین امکانات خرید اعتباری، برداشت مبلغ کشبک ها علاوه بر حالت نقدی سابق، به صورت کوپن، بسته اینترنت و شارژ  هم به این سرویس اضافه شده است.

مقدمه: زرین پلاس چه میکند؟ از ریفرال مارکتینگ تا صرفه جویی در هزینه ها

زرین‌پلاس یک فضای دوجانبه‌ی سودآور، هم برای فروشگاه ها و  هم برای مشتریان‌ آن‌هاست. افزایش فروش و وفادارسازی مشتریان اصلی ترین ارزش افزوده زرین پلاس برای فروشگاه ها و کاهش هزینه های سبد خرید و سهولت در امور پرداختی از مهمترین خدمات زرین پلاس به کاربران است.

امکاناتی که این اپلیکیشن به کاربران میدهد عبارت است از:

تخفیف (تا ۲۵ %) به‌صورت بازپرداخت به کاربر (کش‌بک) به‌ازای هر خرید بدون محدودیت حداقل و حداکثر مبلغ

دریافت جایزه  ریفرال یا هدیه دعوت از دوستان در ازای معرفی اپ به دیگران

یافتن راحت تعداد زیادی از فروشگاه‌های تخفیف دار در اصناف مختلف (سوپرمارکت،میوه‌فروشی، پروتئینی، نانوای، رستوران،کافه، پوشاک و…) در اطراف کاربر، به همراه ساعت کار آنها و فاصله آنها از کاربر روی نقشه و امکان مسیریابی در گوگل با کلیک روی مسیریابی

امکان دیدن نمره و نظر مشتریان قبلی یک کسب‌و‌کار برای پیدا‌کردن بهترین‌ها و ثبت نظر

امکان فهرست کردن محل‌های همیشگی خرید و ساختن لیست “مورد علاقه”

نمودار آمار خریدهای کاربر به تفکیک نوع محصول و میزان پس انداز و …

کاربرد زرین پلاس برای کسب وکارها هم دادن فرصتی است برای معرفی هدفمند و منطقه‌ای کسب‌و‌کار جهت ایجاد مزیت رقابتی.

نگاه کلی به آمار

زرین پلاس در حال حاضر ۱۲۶۷۲ فروشگاه عضو دارد و در سال ۱۴۰۱ توانست ۴۲۳%  بیشتر از سال  قبلش فروشگاه جذب کند. ۳۰% این فروشگاه ها زنجیره ای هستند.

تعداد کاربران در شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۱،۸۳۵،۳۴۶ نفر بوده است. این کاربران مجموعا ۲۴،۵۱۱،۱۹۷،۵۱۲ (۲۴ میلیارد) تومان کشبک گرفته اند که ۸۰% این مبلغ در ۱۲ ماه گذشته به کاربران داده شده است.

تعداد کاربران در شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۱،۸۳۵،۳۴۶ نفر بوده است. این کاربران مجموعا ۲۴،۵۱۱،۱۹۷،۵۱۲ (۲۴ میلیارد) تومان کشبک گرفته اند که ۸۰% این مبلغ در ۱۲ ماه گذشته به کاربران داده شده است.

پراکندگی

بنابر اعلام زرین پلاس رتبه اول و دوم بیشترین تعدادفروشگاه زرین پلاسی به ترتیب متعلق به تهران و تبریز است.

اپلیکیشن زرین پلاس ۴۰ نوع صنف و محصول دارد که کاربران با خرید از آنها تخفیف به صورت  برداشت نقدی، کوپن، بسته اینترنت و شارژ دریافت میکنند.بیشتر این فروشگاه ها به خریدهای معمول و ضروری مربوط میشوند.

داده های منتشره رزین پلاس نشان میدهد که بیشترین تراکنش ها هم در سوپرمارکت ها و خریدهای روزانه انجام میشود که تخفیف های آنها میتواند به صرفه جویی در هزینه های روزمره کمک کند

زرین پلاس در یک سال گذشته از کجا به کجا رسیده است؟

در ادامه گزارش، زرین پلاس اعلام کرد که در این مدت ۱۲ ماهه در زمینه تعداد تراکنش، تعداد کاربران فعال اپ و گردش مالی رشدهایی بعضا تا ۶ برابر داشته است. در پایان شهریور ۱۴۰۲ تعداد کاربران فعال این سرویس که حداقل یک ترانکش در ماه داشته اند به ۵۱۲،۸۱۶ نفر رسیده است. تعداد تراکنش ها به ۷۹۷،۴۱۱ و مبلغ تراکنش به ۱.۲ هزار میلیارد تومان رسیده بوده که در زمان انتشار گزارش به ۱.۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

فروشگاه های زنجیره ای

در حال حاضر فروشگاه های زنجیره ای که بخش عمده ای از خریدهای روزمره مردم از آنها انجام میشود عضو زرین پلاس هستند که شامل افق کوروش، یاران دریان و گندم میشوند.

همکاران تجاری

بنا بر این گزارش همکاران زرین پلاس در زمینه پرداخت الکترونیک به ترتیب تعداد فروشگاه عضو عبارتند از: شقایق، افق کوروش (فروشگاه های زنجیرهای)، تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، به پرداخت ملت، شرکت گندم طلایی کوروش (فروشگاه های زنجیره ای)، پرداخت نوین، آسان پرداخت، شرکت کارت اعتباری ایران کیش، زرین پال و سداد.

زرین پلاس در اپ استورها

اپلیکیشن زرین پلاس در اپ استورها بیش از ۹۰۰ هزار بار نصب شده و کاربران در بازار، گوگل پلی و مایکت بیش از ۶ هزار نظر درباره آن داده اند.

فایل PDF  این گزارش را می توانید از اینجا دریافت کنید.

نوشته گزارش ۱۴۰۲ زرین پلاس: بیش از ۱.۴ همت تراکنش، ۴ برابر شدن تعداد کاربران اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy