گزارش عملکرد اسپید در سال ۱۴۰۱

اسپید سامانه پست درون‌شهری است که در حوزه های مختلفی همچون نشریات، تجارت الکترونیک، دارو و درمان، خدمات بانکی، فروشگاه‌های آنلاین، آفلاین، شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها با تعرفه ثابت در سطح شهر تهران ارائه می‌دهد و با استارتاپ‌ها و سازمان‌های نام‌آشنایی در این حوزه همکاری داشته‌است، که تا کنون با افتخار با رضاتمندی بیش از 96 درصدی رو به رو بوده ایم، به گفته مهناز علمایی، مدیر عامل مجموعه اسپید، در تلاش است تا با فرهنگ سازی و توسعه مناسب، راه خود را برای ورود به حوزه هایی که تا کنون بخش خصوصی بعلت انحصار و مسائلی از این دست مجال فعالیت نداشته اند را هموار کند.

ما برای خدمات رسانی بهتر به همراهان اسپید همواره در زمینه های مختلف برنامه ی توسعه ایی داریم و خواهیم داشت، که تا کنون در حوزه گسترش جغرافیای فعالیت ما موفق شدیم تا در شروع تابستان سال 1401 شعبه کرج خود را افتتاح و افتخار خدمت رسانی به شهروندان استان البرز را داشته باشیم، همچنین خاطر نشان میگردد که در برنامه گسترش جغرافیایی کوتاه مدت، توسعه‌ی کامل استان البرز، مشهد، نیشابور، قم و دو کشور همسایه‌ عراق و افغانستان و در بلند مدت شاهد پوشش تمام نقاط کشور عزیزمان ایران خواهیم بود.

اسپید با مطالعه نیازها و رفتار همراهان خود و بررسی کسب و کار های موفق دنیا همیشه در حوزه های مالی، فناوری ، هوش مصنوعی و غیره خود را قدرتمند تر کرده تا حتی نیازهای آینده ی همراهان خود را برآورده سازد. برنامه ریزی، امید به آینده و روحیه بالای تیم مدیریتی و کارکنان اسپید منجر به این شده تا مقابل خود مسیر روشنی را برای آینده متصور شویم

خلاصه ای از گزارش عملکرد اسپید 1401

اسپید، در گزارش سال 1401 خود اعلام کرد، ارسال کالاها در این سامانه در سال 1401 نسبت به سال 1400 ، بیش از 229.7  درصد رشد داشته است.

بیشترین تعداد مرسوله ارسال شده توسط سامانه اسپید در یک روز 5.748 و بیشترین کالاهای ارسال شده لوازم آرایشی و بهداشتی و داروخانه‌ها بوده‌اند.

9.700.000.000.000 ریال ارزش کالای جابه‌جا شده در سامانه اسپید در سال 1401 بوده است. در این میان 27 درصد کل درخواست‌ها از خدمات پرداخت در محل اسپید بهره بردند.

سفیران اسپید

سفیران اسپید در سال 1401 ، 60 درصد جمعیت خانواده اسپید را تشکیل داده‌اند، که 68 درصد آنها به صورت ثابت مشغول به همکاری با اسپید بوده اند. همچنین بیشترین تعداد بسته تحویل داده شده توسط یک سفیر در یک روز، 274 مرسوله بوده‌است.

مشتریان اسپید

شرکت هایی که بیشترین تعداد ارسال را در سال 1401 توسط شرکت اسپید داشته اند به ترتیب دیجی کالا، لیاتیم، نوین چرم، بیوتی کد و دیجی پی بوده اند.

تعداد مشتریانی که از خدمات اسپید استفاده کرده اند 1,469,155 است که بیشترین درخواست یک مشتری تعداد 136 عدد بوده است.

 

پشتیبانی از کاربران

طبق اطلاعات به دست آمده از امتیازدهی به عملکرد سفیران و تماس تلفنی پس از تحویل بسته (Happy Call)، میزان رضایت مشتریان اسپید 96 درصد بوده است.
در طول سال 1401، شرکت اسپید تعداد 166.518 تماس ورودی و 133.456 تماس خروجی توسط بخش ارتباط با مشتری داشته است که مدت زمان این تماس‌ها 97.980 دقیقه بوده است  که بیشترین تعداد تماس از ساعت 12.30 الی 14.30 و 15 الی 16.30 بوده است.

خدمات اسپید

تمام مناطق ۲۲ گانه تهران تحت پوشش اسپید قرار دارند و جمع آوری بسته های مشتری به صورت رایگان انجام میشود و قادر به دریافت پنل سازمانی و API  جهت ثبت سفارشات خواهید بود.

قبل از ارسال بسته بازه زمانی و کد تحویل برای مشتری پیامک میشود و میتوان از سیستم احراز هویت و خدمات مربوط به اوراق بهادار هم بهره برد همچنین میتوان هزینه بسته یا کرایه حمل را به صورت پرداخت در محل انجام داد که تسویه حساب با صاحب محموله (ارسال کننده) به صورت آنی و بدون واسطه انجام میشود.

جابه‌جایی و تحویل بسته‌ها در اسپید به صورت تحویل در همان روز (Same Day Delivery) و در دو بازه زمانی ۹ الی ۱۵ و ۱۵ الی ۲۱ انجام می‌شود. بر این اساس، 63٪ بسته‌های ارسالی در بازه زمانی ۹ الی ۱۵ و 37٪ در بازه زمانی ۱۵ الی ۲۱ تحویل داده شده‌اند.

کالای امانی شما تا لحظه ی تحویل به مشتری تحت پوشش بیمه ی اسپید میباشد و در صورت بروز احتمالی هرگونه خسارتی 100 درصد ارزش بسته را در لحظه جبران خسارت میکند که در سال 1401 این جبران خسارت کمتر از 2درصد کلیه سفارشات ارسالی بوده است.

برای دانلود فایل کامل گزارش به این لینک مراجعه کنید.

نوشته گزارش عملکرد اسپید در سال ۱۴۰۱ اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy