چهار عامل برای تیم سازی موثر

ایجاد یک تیم موفق، پایه و اساس موفقیت هر شرکتی است. یک تیم با تشویق کار گروهی افراد را گرد هم می آورد. البته روند تیم سازی آنقدرها که به نظر می رسد آسان نیست، اما نیازمند تلاش زیادی از سوی رهبر آن تیم است. رهبران این مسئولیت را دارند که مطمئن شوند تیم سازی خوبی شکل گرفته و تیم به خوبی با هم کار می کند و بر اولویت های درست متمرکز می ماند. اما چالش های زیادی وجود دارد که رهبران برای ساختن تیم های بزرگ باید بر آنها غلبه کنند. در اینجا ۴ مرحله برای یک تیم سازی موفق در یک استارتاپ مرور می شود.

تمام فاکتورهای مورد نیاز برای تیم سازی و رهبری یک تیم، در وجود همه انسان ها هست، اما مدیریت یک تیم به این سادگی نیست. قرار گرفتن در موقعیت یک رهبر به این معنی است که شما باید وظایف متعددی را انجام دهید، از مدیریت یک تیم گرفته تا ایجاد یک رهبر جدید. به همین دلیل است که شما باید یاد بگیرید که چگونه یک تیم را به کارآمدترین شکل ممکن بدون استرس بسازید و مدیریت کنید. یک شرکت قدرتمند و موفق زمانی با بهترین تیم ها کار می کند که کارمندان با ذهنیت تیمی کار کنند.

حالا که ایده تیم سازی به ذهنتان خطور کرده، چگونه این کار را انجام می دهید؟ مهمتر از همه، برای مدیریت تیمی که می سازید به چه چیزی نیاز دارید؟ مهارت های تیم سازی زیادی وجود دارد که باید یاد بگیرید، و چهار مورد از این مهارت های ضروری به شرح زیر است:

مهارت هایی که برای تیم سازی موفق به آن نیاز دارید

مهارت های ارتباطی و بازخورد خوب

ارتباط کلید موفقیت هر رابطه است. داشتن توانایی برقراری ارتباط موثر با اعضای تیم، باعث ایجاد یک رابطه صمیمانه بین اعضای تیم می شود.

جدای از این، شما همچنین باید این توانایی را داشته باشید که بقیه اعضای تیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اگر اعضای تیم شما نتوانند ارتباط برقرار کنند، کل پروژه شکست می خورد. نقش مهارت های ارتباطی را نمی توان بیش از حد مورد تاکید قرار داد. این بخشی از ضروری ترین مهارت های تیم سازی است.

مهارت های تصمیم گیری

تصمیم گیری برای یک رهبر بسیار مهم است. این چیزی است که او را از زیردستانش متمایز می کند. داشتن مهارت های تصمیم گیری نیاز به صبر و شجاعت کافی برای ایستادن بر قضاوت او دارد.

همچنین، تصمیم‌گیری اغلب مستلزم سازش و گاهی تمایل به کنار گذاشتن دیدگاه خود به نفع تصمیمی است که کل تیم به اشتراک گذاشته است. اغلب اوقات، نظرات هر یک از اعضای تیم ممکن است با هم تضاد داشته باشد. انتخاب بهترین گزینه برای همه و تیم به عهده شماست.

مهارت های گوش دادن و مراقبت

یکی از بهترین مهارت‌های تیم سازی که باید داشته باشید، توانایی گوش دادن به صحبت‌های مردم است. نه فقط گوش دادن به آنچه می گویند، بلکه به معنای پشت گفتارشان. همه می خواهند بدانند که شما به آنها اهمیت می دهید و همچنین شرایط آنها را درک می کنید. داشتن مهارت های گوش دادن نه تنها استرس زیادی را از شما دور می کند، بلکه به شما کمک می کند تا در محل کار خود رابطه برقرار کنید.

یکی دیگر از چیزهایی که باید داشته باشید، توانایی نشان دادن مراقبت واقعی از اعضای تیمتان است. آنها را بررسی کنید یا پیام های تولد ارسال کنید. مطمئنا این اعمال محبت آمیز باعث افزایش عملکرد و بهره وری آنها می شود.

مهارت های متقاعدسازی و تاثیرگذاری

اینکه بتوانید اعضای تیم خود را به طور موثر متقاعد کنید یکی از مهارت هایی است که در تیم سازی به شما کمک می کند. شما همچنین به آن برای مهر و موم کردن معاملات و مشارکت کارگزاری با شرکای دیگر نیاز خواهید داشت. متقاعد کردن مردم برای پیروی از شما، به حفظ تیم شما و تمرکز روی یک هدف مشترک کمک می کند.

سخن نهایی

با تمام این مهارت‌ها، می‌توانید یک تیم کاملا فشرده بسازید که می‌توانند با هم بر هر طوفانی غلبه کنند و از پس آن برآیند. آخرین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که هیچ «من»ی در تیم وجود ندارد. یک تیم فقط به اندازه رهبر که آنها را رهبری می کند قوی است.

 

سوالات متداول

تیم موثر چیست؟

تیم های موثر پایه و اساس هر سازمان موفقی هستند. شرکت‌های بدون تیم‌هایی که به خوبی با هم کار می‌کنند اغلب با مشکل مواجه هستند، در حالی که تیم‌های موثر به بهبود کیفیت، تسهیل تکمیل پروژه‌ها و افزایش بهره‌وری و کارایی کمک می‌کنند.

چگونه یک تیم موثر بسازیم؟

نکاتی برای ایجاد یک تیم موثر:

هدف را مشخص کنید

تیم را جمع کنید

اهداف را تعیین کنید

انتظارات را تعیین کنید

نظارت و بررسی کنید

چه چیزی یک تیم موثر را می سازد؟

یک تیم موثر، بحث های باز و صادقانه ای دارد و افکار، ایده ها و نظرات خود را به اشتراک می گذارد. آنها یک شایسته سالاری ایجاد می کنند و اطمینان می دهند که هیچ کس بالاتر از دیگران نیست و به همه اجازه می دهد احساس کنند که می توانند آزادانه مشارکت کنند. ایجاد این نوع فرهنگ یکی از پایه های اساسی یک تیم موفق است.

نوشته چهار عامل برای تیم سازی موثر اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy