مناظره مدیرعامل جدید توییتر و ایلان ماسک

بمب خبری جدید ایلان ماسک، انتخاب مدیرعامل جدید توییتر بود. لیندا یاکارینو، مدیر سابق تبلیغات در شرکت رسانه‎‌ای NBCU اکنون قرار است جایگزین ایلان ماسک بشود. چالش او در حال حاضر جلب حمایت تبلیغ‌کنندگانی است که از زمان خرید توییتر توسط ماسک در سال گذشته، از این شبکه اجتماعی رویگردان شدند.

ایلان ماسک از زمان تصاحب مالکیت توییتر، هزاران کارمند را اخراج کرده است. بسیاری از این کارمندان، در تیم «اعتماد و ایمنی» مشغول به کار بودند که مسئول حفظ این سایت از سخنان نفرت انگیز، آزار و اذیت و اطلاعات نادرست بودند. او همچنین رسانه‌های جریان اصلی (که آنها را رقبای غیر قابل اعتماد توییتر می‌نامد) را به دلیل اغراق در مشکلات توییتر مورد انتقاد قرار می‌دهد.

در ماه آوریل، این دو برای یک گفتگوی روی صحنه در یک کنوانسیون بازاریابی در میامی بیچ، فلوریدا با هم ملاقات کردند. در اینجا برخی از نکات مهم گفتگوی آنها را مشاهده می‌کنید:

بحث میامی صمیمانه بود، اگرچه ایلان ماسک و لیندا یاکارینو، مدیرعامل جدید توییتر به وضوح خط مشی‌های مستقل خود را داشتند. در چند مورد، یاکارینو گفتگو را به سمت مسائل مربوط به تعدیل محتوا و گسترش آشکار سخنان تنفرآمیز و افراط گرایی هدایت کرد. اتفاقاتی که از زمان مدیرعامل ماسک در توییتر ازایش یافته بود. او سؤالات خود را در این زمینه مطرح کرد که آیا ماسک می‌تواند به تبلیغ کنندگان کمک کند تا در این پلتفرم از استقبال بیشتری برخوردار شوند.

لیندا یاکارینو مدیرعامل جدید توییتر شد

در بخشی از این مناظره، یاکارینو این سوال را مطرح کرد که آیا ماسک مایل است به تبلیغ‌کنندگان اجازه دهد روی دیدگاه او برای توییتر «تأثیر بگذارند» و توضیح داد که این به آن‌ها کمک می‌کند تا در مورد سرمایه‌گذاری پول بیشتر هیجان‌زده‌تر شوند – «توسعه محصول، ایمنی تبلیغات، تعدیل محتوا – این همان چیزی است که تأثیر دارد.»

ماسک صحبت‌های او قطع کرد و گفت: «این نکته خیلی جالب است که بگوییم می‌خواهید تبلیغات شما در مکان‌های خاصی در توییتر نمایش داده شود و نه در بخش‌های دیگر، اما جالب نیست که بخواهید بگویید توییتر چه کاری انجام می‌دهد.»… «اگر این به معنای از دست دادن تبلیغات است. دلارهای تبلیغاتی را از دست می‌دهیم، اما آزادی بیان در درجه اول اهمیت قرار دارد.»

ماسک تاکید می‌کند: «تاثیر خاصی برای تبلیغ کنندگان ندارد.»

چند دقیقه بعد، یاکارینو به همین موضوع بازگشت. او این پریش را مطرح که آیا ایلان ماسک می‌خواهد «شورای تاثیر» را به توییتر بازگرداند؟ شورای تاثیر، جلسات هستند که مدیران اجرایی تبلیغ دهندگان مهم به توییتر به صورت منظم برگزار می‌کنند. ایلان ماسک به وضوح از مطرح شدن چنین سوالی خود را ناامید نشان داد.

او گفت: «من نگران واکنش شدید در بین مردم هستم. زیرا اگر این تصور برای مردم به وجود بیاید که نظرات آنها تحت تاثیر تعداد کمی از (مدیران بازاریابی) در آمریکا خواهد بود، فکر می‌کنم از این موضوع ناراحت خواهند شد.

ماسک در ادامه اظهار داشت که «بازخورد» مساله مهمی است و پیشنهاد کرد که توییتر باید به دنبال یک «میانه معقول» باشد تا اطمینان حاصل کند که مردم «صدایی دارند» در حالی که تبلیغ‌کنندگان روی کار عادی بهبود فروش و درک برندهای خود تمرکز می‌کنند.

 

ماسک این فرصت را از دست نداد تا طرح جدیدی را به بازاریابان بفروشد که طی آن، از طریق توییت‌های اعتراضی، مشکلات توییتر را حل کند. طرحی که توییتر یک روز قبل از این مناظره آن را مطرح کرده بود. ایلان ماسک این سیاست را «آزادی بیان اما نه آزادی دسترسی» خواند و آن را راهی برای محدود کردن مشاهده شدن سخنان حاوی تنفر و مشکلات مشابه دانست، «بدون آنکه توییت‌های قانون شکنانه واقعا حذف بشوند.»

یاکارینو با اتکا به همین نکته گفت: «آیا برای توییت‌های شما هم اعمال می‌شود؟» ماسک سابقه ارائه اطلاعات نادرست و گاهی اوقات توییت‌های توهین آمیز، اغلب در ساعات اولیه صبح را دارد.

ماسک تایید کرد که این کار را می‌کند و افزود که توییت‌های او همچنین می‌توانند با عنوان «یادداشت‌های انجمن» برچسب‌گذاری شوند که زمینه بیشتری برای توییت‌ها فراهم می‌کند. او اضافه کرد که توییت‌هایش هیچ ارزش افزوده خاصی از توییتر دریافت نمی‌کنند.

یاکارینو پرسید: «آیا قول می‌دهید بیشتر دقت کنید و بعد از ساعت 3 صبح توییت نکنید؟»

ماسک در پاسخ گفت: «من آرزو دارم بعد از ساعت 3 صبح کمتر توییت کنم.»

نوشته مناظره مدیرعامل جدید توییتر و ایلان ماسک اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy