معرفی APIهای فین‌تکی پادیوم

پادیوم یک بازارچه API و یک پلتفرم دوسویه است که هدف آن ایجاد ارتباط موثر بین ارائه‌دهندگان و دریافت‌کنندگان APIها و ارائه خدمات و راهکارهای دیجیتال گوناگون برای هموار کردن مسیر ایجاد، رشد و توسعه کسب‌و‌کارهای فعال در اکوسیستم دیجیتال کشور است. برای رسیدن به این هدف، پادیوم خدمات متنوعی را در بخش فین‌تک ارائه می‌کند که می‌توانند به کسب‌وکارها کمک کنند تا خدمات مالی را فراتر از آنچه در سیستم سنتی ممکن است، ارائه دهند. در ادامه این مقاله APIهای فین‌تکی پادیوم را معرفی می‌کنیم.

حساب دیجیتال

حساب دیجیتال پاسارگاد یک حساب دیجیتال امانی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق این حساب پرداخت‌های متصل به حساب را به راحتی انجام دهند. بیشتر کسب‌و‌کارهای فعال در حوزه دیجیتال که خدمات پرداختی دارند، از کیف پول دیجیتالی بهره می‌برند. اما مشکل این است که هر کاربر برای استفاده از سرویس‌های متعدد باید کیف‌پول‌های مختلفی داشته باشد و هر کدام را جداگانه شارژ کند. علاوه بر ایجاد هزینه زمانی، رسوب مبلغ باقیمانده در کیف پول باعث ایجاد هزینه مالی نیز می‌شود. حساب دیجیتال به عنوان راهکاری برای این مشکل ارائه شده است و ضمن امکان پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، از تمام امکانات و ویژگی‌های حساب‌های بانکی نیز برخوردار است.

انتقال وجه

هر کسب‌و‌کاری نیاز به انتقال وجه دارد. این وب سرویس، در قالب وب سرویس پرداخت ارائه می‌شود. خواه از حساب مشتری به حساب به خود و در ازای ارائه خدمات باشد، خواه از حساب خود به حساب کسب‌و‌کارهای زیرمجموعه و همکار؛ این موضوع سبب می‌شود تا APIهای پرداخت به یکی از ارکان مهم اکوسیستم دیجیتال تبدیل شوند. در پادیوم انواع APIهای پرداخت برای نیازهای گوناگون کسب‌و‌کارهای ارائه می‌شوند:

داخلی: برای انتقال وجه از حساب بانکی پاسارگاد به حساب دیجیتال پاسارگاد
پل: برای انتقال وجه کارت‌به‌کارت با سقف بیشتر و کارمزد کمتر
کارتابلی: برای انتقال وجه کارتابلی که نیاز به تایید چندین نفر دارد
پایا: برای انتقال وجه پایا به صورت گروهی
ساتنا: انتقال وجه از طریق سامانه ساتنا
سپرده: انجام تراکنش‌های مالی و انتقال وجه از طریق سپرده

پرداخت کسب‌و‌کارهای واسط

کسب‌و‌کارهای پلتفرمی بخش بزرگی از اکوسیستم دیجیتال را تشکیل می‌دهند و سهم بزرگی در بازار را به خود اختصاص داده‌اند. گسترش کسب‌و‌کارهای پلتفرمی با چالش تسهیم وجه بین پلتفرم و ارائه‌دهندگان خدمات رو‌به‌رو است. بسیاری از کسب‌و‌کارهای پلتفرمی یا واسط ابتدا هزینه را از مشتری دریافت کرده و با کسر سهم خود، باقی مبلغ را به حساب ارائه‌دهنده خدمات واریز می‌کنند. این موضوع ضمن ایجاد چالش‌های مالیاتی، به دلیل رسوب مبلغ و تاخیر در پرداخت، نارضایتی ارائه‌دهندگان خدمات را نیز در بر دارد. چراکه این کسب‌و‌کارها باید تمام تراکنش‌های مالی را در ساعت به خصوصی از شبانه‌روز انجام دهند تا احتمال خطا در پرداخت کاهش پیدا کند.

راهکار پرداخت کسب‌و‌کارها واسط با تسهیم وجه در مبدا و صدور فاکتورهای جداگانه (در صورت نیاز) این مشکل را حل کرده است.

استعلام سوابق بانکی

مجموعه سرویس استعلام سوابق بانکی از طریق سامانه‌های سمات و صیاد و پاد، وضعیت بدهی مشتریان را بررسی می‌کند. این مجموعه سرویس مناسب کسب‌و کارهایی است که خدمات مالی و یا تخصیص اعتبار ارائه می‌دهند. برای مثال می‌توان به کمک این سرویس میزان اعبتار قابل تخصیص به یک مشتری را تعیین کنیم و امکانات ویژه اپلیکیشن خود را در اختیار طیف خاصی از مشتریان ارائه دهیم.

احراز اطلاعات چک

چک نقش بزرگی در پویایی اقتصاد کشور و حرکت چرخه مالی کسب‌و‌کارها ایفا می‌کند. هر چند با تصویب قوانین جدید، احتمال تقلب در ارائه چک بسیار کم شده، اما هنوز هم بار اطمینان از اعتبار چک و صاحب چک بر عهده دریافت‌کننده است. Api  استعلام چک با دریافت تصویر کد، وضعیت چک و اعتبار صاحب آن را بررسی می‌کند.

این سرویس برای کسب‌و‌کارهایی مناسب است که در قبال خدمات خود چک دریافت می‌کنند و یا دوست دارند امکان استعلام چک را فراهم کنند.

تسویه حساب دیجیتال

این سرویس به کاربر اجازه می‌دهد تا مانده حساب دیجیتال خود را به هر حساب بانکی دیگری منتقل کند. برای مثال در کسب‌و‌کارهای دارای کیف پول پادی امکان رسوب پول در حساب دیجیتال به صفر می‌رسد و مشتریان می‌توانند بدون دغدغه مانده حساب خود را در هر زمان و مکانی به حساب‌های دیگر منتقل کنند.

برداشت مستقیم

سرویس برداشت مستقیم پادیوم به کسب‌و‌کارها اجازه می‌دهد تا با اجازه کاربران، هزینه ارائه خدمات (برای مثال اشتراک ماهانه) را به صورت مستقیم از حساب دیجیتال کاربر برداشت کنند. به این ترتیب دیگر مشتریان نیازی ندارند هر ماه حساب خود را شارژ کنند و یا در صورت فراموشی، امکان استفاده از سرویس را از دست دهند. این سرویس به طور ویژه مناسب کسب‌و‌کارهایی است که اشتراک دریافت می‌کنند و یا اشتراک دیگر سرویس‌ها را ارائه می‌دهند.

تطبیق شماره حساب و شبا با کد ملی

این سرویس با تطبیق دادن شماره ملی و شماره حساب کاربر، از صحت اطلاعات داده شده توسط او اطمینان حاصل می‌کند. سرویس‌هایی که قابلیت ریفاند یا بازگردانی وجه را دارند می‌توانند با استفاده از این سرویس از بروز مشکلات مالی و حقوقی جلوگیری کنند.

استعلام و تبدیل بانکی

این سرویس خدمات استعلام شماره حساب و استعلام شماره بانکی و شماره شبا و تبدیل این دو به یکدیگر را انجام‌ می‌دهد. به این ترتیب کسب‌و‌کارها می‌توانند تنها با دریافت شماره کارت، شماره شبا حساب را دریافت کنند و درخواست انتقال وجه را انجام دهند. همچنین کسب‌و‌کارها می‌توانند خدمت تبدیل شماره کارت و یا شماره حساب به شماره شبا را نیز به مشتریان خود ارائه دهند.

درباره پادیوم

پادیوم یک بازارچه API و راهکارهای دیجیتال است که با فراهم کردن بستر تعامل و دریافت خدمات بین ارائه‌کنندگان و دریافت‌کنندگان API، سعی در تسهیل روند ایجاد و توسعه کسب‌و‌کارها دارد. تا به امروز ارائه‌دهندگان مختلفی نظیر بانک پاسارگاد، عصر داده، همراه اول، ایساج، شهرداری مشهد، توانیر و… خدمات خود را از طریق پادیوم در اختیار هزاران کسب‌و‌کار قرار داده‌اند. مزیت پادیوم این است که تمام مراحل از لحظه ثبت‌نام تا دریافت و پیاده‌سازی به صورت آنلاین انجام می‌شود و در صورت بروز مشکل و یا سوال، پشتیبانی پادیوم تمام مسائل را پیگیری می‌کند. این موضوع به‌ویژه برای کسب‌و‌کارهایی که از APIهای متعدد و خدمت‌دهندگان مختلف استفاده می‌کنند، اهیمت دارد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات و آشنایی بیشتر با خدمات پادیوم با شماره ۸۹۵۱۸۹۸۹-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از بازارچه API پادیوم بازدید کنید.

نوشته معرفی APIهای فین‌تکی پادیوم اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Generated by Feedzy