رویداد بازارگان؛ ویژه فروشنده‌های تبریزی دیجی‌کالا

دیجی‌کالا با هدف همراهی علاقه‌مندان به فروش در بستر آنلاین و بهبود تجربه فروشنده‌های فعال خود، در استان آذربایجان شرقی، از سوم تا هفتم تیرماه، رویدادی با عنوان «رویداد بازارگان» در شهر تبریز برگزار می‌کند. این گردهمایی با محوریت تجارت الکترونیک برگزار می‌شود و دیجی‌کالا میزبان جمعی از فروشندگان، بازرگانان و مسئولان اصناف تجاری استان  آذربایجان شرقی است.

فروشنده‌های استان آذربایجان شرقی در دیجی‌کالا

برخی از بازرگانان آذربایجان شرقی، دیجی‌کالا را به عنوان فضایی امن و معتبر برای تجارت الکترونیک برگزیده‌اند و در بستر این پلتفرم فعالیت می‌کنند. بخش قابل توجهی از این فروشنده‌ها در گروه‌های کالایی موبایل و لوازم الکترونیک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و ابزار خودرو پرفروش بوده‌اند.

فروشنده‌های تبریزیِ دیجی‌کالا، در ۷۳ درصد از تنوع‌ کالاهایی موجود در این پلتفرم، محصولات آماده برای فروش دارند. بیش از ۳۵۰۰ فروشنده تبریزی در دیجی‌کالا فعالیت می‌کنند که این عدد تنها ۶ درصد از کل فروشنده‌های دیجی‌کالا را شامل می‌شود. این عدد با توجه به پتانسیل‌های صنعت و تولید و توزیع آفلاین در این استان ظرفیت افزایش و رشد بسیاری دارد. بازارگانان این استان رتبه پنجم ارزش‌آفرینی و رتبه سوم سودآوری را در بین تمامی استان‌ها دارند.

دیجی‌کالا در حال حاضر ۲ انبار ثابت و سیار در شهر تبریز راه‌اندازی کرده و با ایجاد خط اختصاصی پشتیبانی به زبان ترکی، در تلاش است خدمات و امکانات را در این استان توسعه دهد.

تجارت الکترونیک در آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی به سبب موقعیت استراتژیک خود، همواره به عنوان یکی از مهمترین درگاه‌های ارتباطی و تجاری کشور شناخته می‌شود و گمرک این استان یکی از ۵ گمرک برتر کشور در سال‌های اخیر بوده‌است. توسعه اقتصادی این استان تنها به صادرات و واردات محدود نیست و بخش بازرگانی داخلی سهم چشمگیری در فعالیت‌ها و رشد اقتصادی آن دارد.

در سال ۱۴۰۰ استان آذربایجان شرقی، رتبه سوم در فضای کسب‌وکار را در کشور کسب کرده و طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۴۰۱ نیز با ۶.۳ درصد رشد اقتصای، جایگاه خود را در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی و بازرگانی حفظ کند؛ رقمی که از میانگین کشوری بالاتر است. شهر تبریز یکی از ۱۰ شهر برتر در شاخص رقابت‌پذیری اقتصادی است.

سهم ۱۵ درصدی بازرگانی از تولید ناخالص ملی استان

این استان به سبب وجود صنایع استراتژیک، عدم خام فروشی و تلاش برای تکمیل زنجیره تامین، همواره در صنایع تولیدی همواره یکی از پیشگامان بوده است. با توجه به آمار موجود، فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی در دسته‌های کالایی خودرو، قطعه‌سازی، داروسازی، لوازم خانگی، صنایع دستی (اداری و غیرداری)، محصولات چرمی (کیف و کفش) و مبلمان از پیشران‌های تجاری این استان هستند.

بازرگانان این استان اما نه تنها در جذب سرمایه و توسعه و تداوم فعالیت صنایع بالادستی، صنایع ثانویه و تولید که در خرده‌فروشی و عمده‌فروشی و توزیع کالا نیز آمار قابل توجهی ایجاد کردند. به‌گونه‌ای که بازرگانی آذربایجان شرقی سهمی ۱۵ درصدی از تولید ناخالص ملی استان دارد که پنج برابر سهم معدن است و در بخش «صنعت، معدن و تجارت» در رتبه دوم قرار گرفته‌است.

با وجود پلتفرم‌های تجارت الکترونیک مثل دیجی‌کالا، فروش آنلاین محصولات برای فروشنده‌ها و دسترسی به بازارهای محلی برای مصرف‌کننده‌ها راحت‌تر شده است. فروشنده‌های کالا از طریق دیجی‌کالا به مشتری‌های خود در اقص نقاط کشور محصولات خود را ارائه می‌کنند.

فروش ۲۴ ساعته و سهولت در ارسال کالا برای مشتری، انگیزه‌ای است برای بسیاری از فروشنده‌های آفلاین، تا محصولات خود را از طریق دیجی‌کالا به صورت آنلاین به فروش برسانند. دیجی‌کالا از همه علاقه‌مندان به فروش آنلاین دعوت به حضور در این بازار می‌کند؛ با کلیک روی این لینک فروشنده دیجی‌کالا شوید.

نوشته رویداد بازارگان؛ ویژه فروشنده‌های تبریزی دیجی‌کالا اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy