جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می شود

 

«جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان» از ۱۹ آذرماه در هفته پژوهش و فناوری آغاز می شود.

این جشنواره از سال ۱۳۹۶ توسط بنیاد علم و فناوری جمیلی هر سال برگزار می شود. هدف از برگزاری این جشنواره حمایت از ایده‌ها و کسب و کارهای مبتنی بر فناوری و ترويج فرهنگ كارآفريني است. این جشنواره میزبان ایده پردازان و محققانی خواهد بود که برای تجاری سازی ایده های خود تلاش می‌کنند.

رویدادی که توانسته طی ۶ دوره برگزاری حامی ۹ استاد نمونه جوان، ۱۲۰ ایده پرداز و  ۳۰۰۰ ایده ارسالی به دبیرخانه جشنواره  باشد.

این ایده ها در حوزه‌های علوم پایه شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین شناسی، ریاضی و علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی هستند.

جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در ابن دوره قصد دارد تعداد بیشتری از مخاطبان و ایده‌پردازان مستعد کشور را حمایت و پشتیبانی کند.

هفتمین دوره ملی و بین‌المللی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با هدف ایجاد امید و انگیزه در بین دانش آموختگان و جوانان مشغول به تحصیل در رشته های علوم پایه کار خود را از آذرماه سال ۱۳۹۶ آغاز کرده است.

در این دوره برگزیدگان علاوه بر دریافت اعتبار حمایتی بنیاد علم و فناوری جمیلی، از شرایط همراهی تا تجاری‌سازی ایده برای ورود به اکوسیستم کارآفرینی کشور نیز بهره‌مند خواهند شد.

این رویداد همه ساله جوایز ارزنده ای برای افراد و تیم های برگزیده در نظر می گیرد تا جوانان مستعد و دارای ایده‌های قابل اجرا و تجاری سازی در مسیر درستی قرار گیرند و نیازهای کشور را پاسخ دهند.

جوایز دوره هفتم

تیم برگزیده اول در بخش کسب وکارهای نوپا ۳۵۰ میلیون تومان دریافت خواهد کرد. تیم دوم ۲۵۰ میلیون تومان، تیم سوم ۲۰۰ میلیون تومان و تیم برگزیده چهارم ۱۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.  همچنین در بخش ایده پردازان نیز ۱۲ ایده پرداز نهایی انتخاب خواهند شد.  برگزیدگان این بخش هرکدام مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان اعتبارحمایتی دریافت خواهند کرد. همچنین  دو استاد نمونه جوان نیز هرکدام مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار پژوهشی دریافت خواهند کرد.

بنياد علم و فناوری جميلي در برگزاری این رویداد از ظرفیت ها و همکاری مجموعه های مختلفی بهره می برد.

در این بین می توان اشاره کرد به ستاد خیرین و ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری،‌ دانشکدگان علوم دانشگاه تهران، بنیاد حاميان دانشگاه تهران و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری ….

 

هدف این مجموعه ها برای مشارکت در برگزاری این جشنواره؛  برداشتن گامی بلند در جهت توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان ،کمک به دانشگاه‌ها برای تربیت نیروی متخصص و کارآمد است.

همچنین ایجاد و تقویت انگیزه و خلاقیت و ارتقای اعتماد به نفس و نوآوری در بین دانشجویان و دانش‌‍‌آموختگان علوم پایه که چندی است مورد غفلت قرار گرفته اند.

نحوه ثبت نام در جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

این دوره از رویداد برای دومین سال پیاپی در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود که ثبت نام و حضور در آن برای کلیه علاقمندان در هر رشته و مقطعی آزاد می‌باشد.

فقط ایده باید با محوریت علوم پایه و هوش مصنوعی باشد.  همچنین  از ایده های ایرانیان خارج از کشور و غیرایرانیان مقیم در ایران با همراهی نخبگان ایرانی نیز استقبال می‌کند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این رویداد تا ابتدای مهرماه فرصت دارند به این آدرس  www.ysf-persia.com مراجعه کنند.

 

 

نوشته جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می شود اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy