بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

در عصر دیجیتال و اینترنت، بازاریابی دیجیتال به یکی از مهمترین حوزه‌های بازاریابی تبدیل شده است. با توسعه فناوری‌های جدید و تغییر رویکردها در روش‌های بازاریابی، نیاز به دانش و مهارت در زمینه دیجیتال مارکتینگ بسیار محسوس شده است.

اگر قصد شروع یادگیری دیجیتال مارکتینگ دارید یا حتی اگر یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای هستید، با اطمینان به منابع آموزشی مناسبی نیاز دارید تا مسیر بازاریابی خود را به راحتی پیدا کنید.

 به طور مثال، انواع مختلفی از کتاب ها وجود دارند که استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را آموزش می‌دهند و تصمیم گیری از بین انها سخت است. به همین سبب، در این مطلب قصد داریم انواع کتاب‌های فارسی و انگلیسی آموزش دیجیتال مارکتینگ را معرفی کنیم.

از جمله موضوعاتی که در این کتاب‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، می‌توان به استراتژی‌ های بازاریابی دیجیتال، تحلیل داده‌ها، بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات آنلاین، بازاریابی محتوا و رسانه‌های اجتماعی اشاره کرد.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ (Digital marketing) یعنی استفاده از ابزار های دیجیتال (آنلاین) در خدمت مارکتینگ سازمان ها برای تحقق اهداف کسب و کار. دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی دیجیتال، آنلاین مارکتینگ، تبلیغات اینترنتی… مهم نیست با چه نامی‌آن را می‌شناسید؛ مهم این است که اگر می‌خواهید کسب و کارتان سریعتر رشد کند. اگر می‌خواهید خوب بفروشید، ثروت و موفقیت به دست بیاورید، وب سایت یا شبکه های اجتماعی شما پربازدید شود باید به اصول مارکتینگ آگاه و مسلط باشید. اینکه دیجیتال مارکتینگ چیست؟ استراتژی‌های برتر دیجیتال مارکتینگ کدامند؟ انواع کانال های دیجیتال مارکتینگ و بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ رایگان کدام اند، می‌تواند به رشد کسب و کار شما کمک بسیاری کند.

۱۲ مزیت اصلی دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند به مشتریان موبایل دسترسی داشته باشید

از مزایای  دیجیتال مارکتینگ این است که این اجازه را به شما می دهد تا به  کاربرانی که با موبایل های خود در حال جستجو هستند دستیابی  پیدا کنید. بیش از نیمی‌ از کاربران اینترنت از وب بر روی گوشی های موبایل خود استفاده می‌کنند.دیجیتال مارکتینگ کمک کرده تا به افرادی که به موبایل ، کامپیوتر ، تبلت دسترسی داشته باشید.

 

– نتایج قابل سنجش

در بازاریابی سنتی هیچ راه و روشی برای کسانی که شما را در بیلبورد ها یا در اگهی و هر جای دیگر دیده اند ، وجود ندارد. اما دیجیتال مارکتینگ، گزارش هایی پیوسته و موثق به شما ارائه می‌دهد تا برای مثال،تعداد کاملی از اشخاصی که ایمیل شما را باز کرده یا روی لینک مشخصی کلیک کرده اند ، نشان می دهد.

– دستیابی به مخاطبین بیشتر

از آن جایی که دیجیتال مارکتینگ به صورت آنلاین انجام می‌شود، حوزه ای وسیع و جهانی تر از مخاطبین را در بر میگیرد. در حالی که بازاریابی کلاسیک شما را به یک منطقه جغرافیایی محدود می‌کند، دیجیتال مارکتینگ به شما اجازه می‌دهد تا با نرخ بالای تاثیرگذاری به مخاطبین بین‌المللی خود دسترسی داشته باشید.

– بسیاری از مردم مسیر خرید خود را به صورت آنلاین شروع می‌کنند

وقتی به دنبال اطلاعات یا محصولاتی می‌گردیم، معمولاً به گوگل و سایر موتورهای جستجو مراجعه می‌کنیم، درست؟ مشتریان نیز وقتی به دنبال حل مشکلات و نیازهای خود هستند، به همین شکل عمل می‌کنند. به گزارشات حاکی از این است که ۹۳ درصد تجربیات آنلاین افراد با جستجو در موتورهای جستجو آغاز می‌شود. حتی مشتریان قبل از اینکه دقیقاً بدانند به چه محصول یا خدماتی نیاز دارند، ابتدا به موتورهای جستجو مراجعه کرده و درباره چالش‌ها و نیازهای خود تحقیق می‌کنند.

اخیراً مشخص شده است که بیش از ۵۹ درصد مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند قبل از تماس با یک بیزینس، به چندین کانال مختلف مراجعه کنند. این کانال‌ها شامل پروفایل‌های بیزینس‌ها در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و تبلیغات آنلاین می‌شوند که همه به صورت دیجیتالی هستند. این وضعیت فرصت خوبی برای بیزینس‌های کوچک ایجاد می‌کند تا با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کرده و اطلاعات لازم را در مراحل ابتدایی خرید به آنها ارائه دهند.

با ایجاد محتوای مرتبط و جذاب که بهینه‌سازی شده‌اند تا در موتورهای جستجو بالاترین رتبه را داشته باشند، شما می‌توانید حضور خود در دنیای آنلاین را بهبود بخشیده و در بهترین زمان ممکن به مشتریان مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.

 

 -نرخ بالاتر جلب مشتری

دیگر مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که مشتریان را با چند کلیک به خود مانند آهنربا جذب کرده.به جای اینکه مشتریان، با وارد شدن به گوشی یا با رفت و امد کردن با خودرو  ، می‌توانند از طریق ایمیلی که فرستاده‌اید وارد وبسایت شما شوند و خرید های مورد نظرشان را انجام دهند و با آسایش در زمانی که دارند استراحت می کنند، درباره سازمان وکسب‌وکار شما اطلاعاتی کسب کنند.

سئو و سئوی محلی به شما کمک می‌کنند به مشتریان احتمالی بیشتری دسترسی پیدا کنید

از دیگر ترفند های دیجیتال مارکتینگ که مزیت های مختلفی دارد.با بهینه سازی محتوای سایت برای موتورهای جستجو، شما می‌توانید به خریداران آنلاین بیشتری دسترسی داشته باشید. با استفاده از کیبورد های متصل که محصولات و خدمات شما را توصیف می‌کنند می‌توانید ترافیک جهت دار بیشتری به وبسایت خود روانه کنید که به مرور زمان نرخ تبدیل مشتری شما را افزایش می‌دهد.

به سادگی و سرعت تاکتیک ها و استراتژی خود را برای گرفتن بهترین نتایج با تغییرات وفق دهید

با تاکتیک‌های بازاریابی سنتی یا کلاسیک مانند تبلیغات تلویزیونی و روزنامه‌ای، شما می‌بایست صبر کنید تا کمپین شما به پایان برسد تا بتوانید نتایج حاصله را بررسی کنید. اگرچه از طریق تحلیل نتایج می‌توانید استراتژی‌های بهتری برای کمپین‌های آینده پیشنهاد دهید، اما در طی اجرای کمپین، نمی‌توانید به سرعت تغییراتی را در واکنش به تغییرات ناگهانی اعمال کنید.

در دیجیتال مارکتینگ، ابزارهای آنالیز داده وب‌سایت‌ها به شما امکان می‌دهند نتایج کمپین‌هایتان را به صورت لحظه‌ای مشاهده کرده و در صورت نیاز، استراتژی‌های خود را به سرعت تغییر دهید تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید شما چند سری مطلب بلاگ به عنوان بخشی از استراتژی محتوایی‌تان ایجاد کرده‌اید. شما نیاز دارید بفهمید که آیا بهتر است این سری مطالب را ادامه دهید یا به موضوعات دیگری تمرکز کنید. از طریق ابزارهای آنالیز وب‌سایت می‌توانید نمایش‌های صفحات بلاگ، نرخ تبدیل، و ترافیک وب‌سایت را بررسی کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا تصمیمات بهتری برای بهبود کمپین‌ها و استراتژی‌هایتان بگیرید و از این طریق نتایج بهتری را به دست آورید.

– هزینه پایین برای استفاده

کارهایی که در حوزه بازاریابی کلاسیک یا همان سنتی صورت می‌گیرند، مثل تبلیغات رادیو یا بیلبورد بسیار هزینه تر هستند. ولی محصولات دیجیتال مارکتینگ در انواع اندازه های مختلف عرضه می‌شوند؛ بدین وسیله ، تمامی‌کسب‌وکارهایاز جمله کوچک تا بزرگ می‌توانند از این محصولات برای دستیابی به مخاطبان بابا به صرفه ترین قیمت ها استفاده کنند.

هدف گیری دقیق خریداران ایده آل 

هنگامی‌ که شما تبلیغ بیلبوردی یا تبلیغ در یک مجله را رزرو می‌کنید، شما در واقع تیری در تاریکی زده اید و فقط می‌توانید امیدوار باشید که تبلیغ شما به مخاطبان مناسب خود برسد. اما این قابلیت ها هیچ وقت نتوانسته با هدف گیری های دقیق مخاطبان در دیجیتال مارکتینگ رقابت کنند. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید مطمئن شوید که مخاطبان مورد نظرتان ویدیو شما را می بینند. سئو به شما کمک می‌کند که به مخاطبانی دسترسی پیدا کنید که به دنبال محصولات و موضوعاتی هستند که به بیزینس یا کسب‌وکار شما ارتباط دارد.

این در حالیست که تبلیغات کلیکی گوگل، بنرهای تبلیغاتی و شبکه های اجتماعی به شما کمک می‌کنند تا مخاطبانی را هدف گیری کنید که به احتمال زیاد با توجه به دموگرافیک ها و ویژگی های شخصیتی، به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند.با بهبود بخشی هدفگیری، شما می‌توانید استفاده بهینه تری از بودجه و منابع خود داشته باشید. با دیجیتال مارکتینگ شما دیگر لازم نیست نگران این باشید که بودجه ای که برای تبلیغات مصرف می‌کنید به مخاطبانی که به محصولات شما علاقه مند هستند نرسد. با قابلیت های هدفگیری دقیق، تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ این تضمین را به شما می‌دهند که تلاش های بازاریابی شما بر روی استراتژی هایی انجام می‌شود که واقعاً نتیجه می‌دهند.

– بهینه سازی آسان

اگر شما در این نوع از بازاریابی با عملکرد ضعیفی که انتظارش را نداشتید دچار شدید، پیدا کردن جای این مشکل و تغییر دادن آن آسان خواهد بود.شما حتی می‌توانید چند راه متفاوت را امتحان کنید، محاسبه کنید که کدامشان عملکرد بهتری داشتن همان مورد را هدف اصلی خود بگذارید تا به پیشرفت برسید.

به بیزینس شما اجازه می‌دهد تا رقابتی تر شود

در دنیای کسب و کار، بیزینس‌های کوچک معمولاً با چالش‌های بزرگی مواجه می‌شوند، به خصوص زمانی که با بزرگترین رقبا رقابت می‌کنند که دارای بودجه و منابع زیادی هستند. اما دنیای دیجیتال مارکتینگ این تراز را به نفع بیزینس‌های کوچک تغییر می‌دهد و این برندها را قادر می‌سازد تا در فضای آنلاین در رقابت باشند.

در تبلیغات سنتی مثل تبلیغات چاپی، برای موفقیت نیاز به بودجه بسیار زیادی دارید و برای بیزینس‌های کوچک این ممکن است مسئله دشواری باشد. اما در دنیای دیجیتال مارکتینگ، ترفند‌ها و روش‌ها به صورت مقرون به صرفه و با پرداخت هزینه‌های معقول در دسترس هستند و این به بیزینس‌های کوچک اجازه می‌دهد که در مقابل دید مخاطبان خود قرار بگیرند.

در واقع، دیجیتال مارکتینگ به بیزینس‌های کوچک این امکان را می‌دهد که در سطح ملی و حتی بین‌المللی محصولات و خدمات خود را بازاریابی کنند. اگر بیزینس شما محدود به یک مکان خاص نیست، می‌توانید با استفاده از دیجیتال مارکتینگ به مخاطبان مورد نظر خود در سراسر جهان دسترسی پیدا کنید. این به بیزینس‌های کوچک این امکان را می‌دهد که مشتریان جدیدی را برای محصولات و خدمات خود جلب کنند.

در کل، دیجیتال مارکتینگ به بیزینس‌های کوچک این قدرت را می‌دهد که در فضای آنلاین حضور داشته باشند و با رقبای بزرگ نیز رقابت کنند.

 

– قابلیت شخصی‌سازی

 بیشتر مصرف کنندگان به دنبال خدمات خصوصی و سفارشیمی گردند، کاری که در بازاریابی قدیمی‌ ممکن نمی باشد ، زیرا این نوع بازاریابی دارای نهادی عمومی‌ است. حال دیجیتال مارکتینگ با ابزار ها و وسایل  فوق العاده خود این فرصت را به شما می دهد که از علایق و اولویت‌های اشخاص برای سفارشی کردن پیامی‌ که دریافت می‌کنند استفاده کنید. در واقع  شاید بتوانیم “شخصی سازی” را خوبیت بزرگ بازاریابی دیجیتالی و آنلاین بدانیم.

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

کتاب راهنمای جامع پرسونا ها در بازاریابی درونگرا

اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را از طریق فروشگاه اینترنتی با موفقیت به مشتریان عرضه کنید، یکی از نکات حیاتی این است که مشتریان خود را به خوبی بشناسید. اگر به درستی نفهمیده باشید که مشتریان چه اهمیتی دارند و چه نیازهایی دارند، استراتژی‌های بازاریابی‌تان ممکن است موفقیت‌آمیز نباشند.

شناخت مشتری به شما کمک می‌کند تا پرسنایی (نمایانگر تصویری از مشتری) از مخاطبانتان ایجاد کنید. این پرسنا به شما کمک می‌کند تا مشتریانتان و نیازهای آن‌ها را بهتر بشناسید. با استفاده از این پرسنا، می‌توانید محتوا، محصولات و خدمات خود را به تناسب با نیازهای این پرسنا ارائه دهید. در این کتاب که به چهار فصل تقسیم شده است، به طور کامل با ایجاد و تدوین پرسنا آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید چگونه این پرسنا را تهیه کنید. در نهایت، با توسعه پرسنا به شکل پیشرفته آشنا می‌شوید.

به این ترتیب، شما می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی خود را بهتر واگذار کنید و به مشتریان خود در اینترنت به نحوی دقیقتر و جذاب‌تر خدمت کنید.

کتاب بازاریابی دیجیتال For Dummies

این کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ از مجموع کتاب‌های «For Dummies» و کتاب بسیار جامعی برای یادگیری بازاریابی دیجیتال به شمار می‌آید. اگر به تازگی با بازاریابی دیجیتال اشنا شده اید ، این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها برای شروع یا حتی توسعه مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌آید. تقریبا تمامی‌مهارت‌های پایه‌ای برای تسلط بر بازاریابی اینترنتی، در این کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ آورده شده است.

در فصل اول این کتاب با نحوه تهیه نقشه سفر مشتری آشنا می‌شوید و به این ترتیب، مقوله پرسونای مشتری در همان ابتدا پوشش داده می‌شود. در ادامه و در فصل‌های بعد با نحوه انتخاب کمپین مناسب و ارائه پیشنهادات اثرگذار آشنا می‌شوید. انواع روش‌های تولید محتوا و همچنین شیوه‌های بلاگری هم در این کتاب بیان می‌شوند. اگر نیاز به ایده برای تولید محتوا دارید، یا این‌که می‌خواهید با نحوه طراحی صفحه فرود آشنا شوید، بهره‌گیری از این کتاب پیشنهاد می‌شود.

کتاب بازاریابی خرده فروشی دیجیتال

کتاب «بازاریابی خرده‌فروشی دیجیتال» راهنمایی برای بازاریابی مبتنی بر محتوای آنلاین و به طور خاص برای کسب‌وکارهای خرده‌فروشی است. برای هر مدیری که می‌خواهد کسب‌وکار خود را گسترش دهد و بعد از جذب مشتری بتواند او را حفظ کند. در حال حاظر فناوری دیجیتال امکانی را برای شما فراهم می کند که مشتریان شما تبدیل به تبلیغ کننده برند شما شوند.

کتاب های آموزش دیجیتال مارکتینگ انگلیسی

Native Advertising: The Essential Guide

 در این کتاب در مورد رسانه های پولی که ظاهر و رفتاری شبیه محتوای اطراف خود دارند توضیح می دهد و همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر صاحب یک گوشی هوشمند هستید، از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید یا محتوا را به صورت آنلاین مطالعه می کنید، اغلب بدون اینکه متوجه شوید، در معرض آن قرار گرفته اید. Native Advertising تحت تأثیر روندهای دیجیتالی مانند تبلیغات موبایلی، تبلیغات برنامه‌ای، مسدود کردن تبلیغات، اخبار جعلی و هوش مصنوعی، یک صنعت چند میلیارد دلاری است. در موفقیت دیجیتالی بسیاری از برندها و شرکت های پیشرو نقش اساسی دارد.

Epic Content Marketing

«Epic Content Marketing» شما را گام به گام در فرآیند توسعه داستان‌هایی هدایت می‌کند که به آنها اطلاع می‌دهد و سرگرم می‌کند و مشتریان را وادار می‌کند تا عمل کنند – بدون اینکه واقعاً به آنها بگویید. محتوای حماسی که در زمان مناسب بین افراد مناسب توزیع می‌شود، چگونگی تسخیر قلب و ذهن مشتریان است. این است که چگونه کسب و کار خود را به عنوان یک متخصص مورد اعتماد در صنعت خود قرار دهید. این چیزی است که مشتریان به اشتراک می گذارند و در مورد آن صحبت می کنند.

 

Content Marketing: The Ultimate Beginner’s Guide

Content Marketing: راهنمای مبتدی نهایی برای اینکه چه کار می کند، موارد ضروری را که باید هنگام اجرای کمپین بازاریابی محتوای خود بدانید را پوشش می دهد.چه با تلاش‌های بازاریابی محتوای فعلی‌تان مشکل داشته باشید، چه تازه شروع کرده‌اید، باید این راهنما را بخوانید. برای هر بازاریاب دیجیتالی که به دنبال پیاده‌سازی یا بهبود تلاش‌های بازاریابی محتوای خود است، چیزی دارد.در داخل، جدیدترین توصیه های بازاریابی محتوا را خواهید یافت که مطمئناً به شما کمک می کند تا یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق برای سازمان خود طراحی کنید.

Social Media Marketing All-in-One For Dummies

از جمله مهم‌ترین استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی باید به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی اشاره کنیم. این روش بازاریابی یک گزینه مهم همچنین از جمله ملزومات موفقیت در رشد یک کسب‌وکار به شمار می‌آید. این کتاب که مجموعه‌ای ۹ جلدی را در خود جای داده است، دید کاملی را در رابطه با موارد زیر در اختیار شما قرار می‌دهد:

تدوین و اجرای استراتژی‌های بازاریابی رسانه
تعامل با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی
ترکیب شبکه‌های اجتماعی با سایر کانال‌های بازاریابی
افزایش فروش و جریان‌ درآمدی

به کمک این مجموعه، راهنمای کاملی اختیار دارید و از این راه، نحوه بهره‌گیری از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی برای ترویج کسب‌وکار و دستیابی به مشتریان احتمالی (Prospect) بیان شده است.

The Art of SEO

به طور کامل اگر بخواهید در بازاریابی دیجیتال موفقیتی کسب کنید باید با بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) آشنایی داشته باشید. منابع مختلفی برای یادگیری این مهارت وجود دارند. از جمله این منابع می‌توان به کتاب «The Art of SEO» اشاره کرد. این کتاب ۱۰۰۰ صفحه‌ای،‌ راهنمای کاملی است که به عنوان کتاب مرجع سئو هم در نظر گرفته می‌شود. به زبانی دیگر یکی از بهترین کتاب‌هایی که مارکترها برای سئو به آن نیاز دارند، همین کتاب است. علاوه بر این، تعداد مختلفی راهنمای ارزشمند برای برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌های سئو هم ارائه شده است.

Digital Marketing for Small Business

از جمله منابع موثقی که برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ ذکر می‌شود، «HubSpot» و خدمات گسترده آن است. علاوه بر ابزارها، وبلاگ و خدمات گسترده‌ای که HubSpot ارائه می‌کند، کتابی هم برای بازاریابی دیجیتال تدوین کرده است. در این کتاب تمامی‌اطلاعات مورد نیاز برای «بازاریابی ربایشی» (Inbound Marketing) یا بازاریابی درونگرا آورده شده است. علاوه بر این، دید مناسبی هم برای آزمون، یادگیری و رشد در فضای بازاریابی فراهم می‌کند.

Digital Marketing: Strategy, Implementation & Practice

این کتاب جزئیات کاملی در رابطه با دیجیتال مارکتینگ را دارد. علاوه بر این، مثال‌هایی کاربردی از کسب‌وکارها، مصاحبه‌ها و تحلیل‌ها ارائه می‌دهد که برای درک صحیح دیجیتال مارکتینگ ضروری است. در این کتاب مسیری مشخص برای کارآفرینان رسم شده است تا بیشترین بهره را از دیجیتال برندینگ خود ببرند.

اگر بخواهید کتاب جامعی را در رابطه با دیجیتال مارکتینگ به همراه مثال‌ها و راهنماهای مختلف مطالعه کنید، این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

Affiliate Marketing For Dummies

بازاریابی همکاری در فروش یا همان افیلیت مارکتینگ که با نام بازاریابی مشارکتی نیز شناخته می‌شود، از جمله استراتژی‌های مناسب در بازاریابی اینترنتی است. زمانی که از روش‌های بازاریابی برای فروشگاه اینترنتی استفاده می‌کنید، افیلیت مارکتینگ بازدید سایت را بالا میبرد و به دنبال آن کسب درآمد خواهد داشت. این کتاب مجموعه ای است که به کمک آن می‌توانید فرآیندهای بازاریابی مشارکتی خود را به طور کامل و از کوچک ترین قسمت یاد بگیرید.

Youtility

کتاب «Youtility» در ایجاد اعتماد بین شرکت و مشتریان وفادار شما بسیار مفید است. در این کتاب، طرز فکر قدیمی‌«هایپ مارکتینگ» (Hype Marketing) یا همان تبلیغات مداوم نقد می‌شود. این کتاب، تجربه بیش از ۷۰۰ کسب‌وکار و نحوه تلاش آن‌ها را برای بهبود استراتژی بازاریابی نشان بیلت بیان می‌کند.

در این کتاب، نویسنده روش‌هایی را بیان می‌کند که با استفاده از آن‌ها، رابطه مناسبی بین مشتری و شرکت برقرار می‌شود.

‎۳۰۰ Email Marketing Tips: Critical Advice and Strategy to Turn

بیشتر از افراد تازه‌وارد به دنیای دیجیتال مارکتینگ فرض کرده که بازاریابی ایمیلی دیگر پاسخگوی نیازهای تجاری آن‌ها نیست. این تفکر اشتباه است و در کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ به ان توجه شده است. در حقیقت، ایمیل‌ها و تهیه محتوای تبلیغاتی برای ایمیل، از جمله روش‌های ارزان‌قیمتی به شمار می‌آید که به کمک آن‌ها می‌توان جریان درآمدی مناسبی را برای کسب‌وکارهای اینترنتی فراهم کرد.

این کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ به طور کامل روند ایمیل مارکتینگ را بیان می‌کند. علاوه بر این، در هر فصل از این کتاب، نکات بسیار کاربردی برای استراتژی‌های مختلف بازاریابی ایمیلی مطرح شده است.

Digital Marketing For Dummies

این کتاب برای کسانی است که در آغاز راه دیجیتال مارکتینگ قرار دارند. در این کتاب یاد می‌گیریم که چگونه برای رشد کسب‌وکار خود از بازاریابی دیجیتال بهره بگیریم. به کمک این کتاب، انواع استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه برند و آشنایی افراد با برند بیان می‌شود.

در این کتاب از سئو و «بازاریابی موتورهای جستجو» (Search Engine Marketing | SEM) گرفته تا جدیدترین روش‌های بازاریابی محتوا و اینفلوئنسر مارکتینگ، همگی به درستی بیان شده. همچنین، تمامی مراحل ساخت و اجرای برنامه‌های دیجیتال مارکتینگ به طور کامل بیان می‌شوند.

این کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ در رابطه با برنامه‌های اجرایی مناسب در دیجیتال مارکتینگ سخن می‌گوید و نقش آن را در موفقیت کسب‌وکار بیان می‌کند. بنابراین، اگر به دنبال کتابی هستید که نحوه برنامه‌ریزی کسب‌وکارتان را بیان کند، این کتاب انتخاب خوبی به شمار می‌آید.

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ برای مبتدیان

جعبه ابزار کارآفرینی اینترنتی

کتاب جعبه ابزار کارآفرینی اینترنتی نوشته‌ی علی خادم‌الرضا را انتشارات برآیند منتشر کرده تا افراد جویای فعالیت در شغل‌های اینترنتی، بتوانند با مطالعه‌ی آن، به پیش‌زمینه و درکی صحیح‌تر از چگونگی راه‌اندازی کسب‌وکار خود برسند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: چرا کسب و کار اینترنتی؟
فصل دوم: آستین ها را تا مچ بالا بزنید!
فصل سوم: اجزا و قسمت های اصلی یک وب سایت موفق
فصل چهارم: بازاریابی اینترنتی
فصل پنجم: مدل ها و استراتژی های بازاریابی اینترنتی
فصل ششم: تکنیک ها و روش های بازاریابی اینترنتی

دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار شما 

خواندن این کتاب به همه افراد علاقه‌مند به بازاریابی دیجیتال و مدیران کسب و کار کمک می‌کند تا بدون سردرگمی‌در شاخه‌ها و اصطلاحات تخصصی دیجیتال مارکتینگ با حوزه‌های مختلف آن آشنا شوند و متناسب با هدفی که برای کسب و کار خود دارند بتوانند به بهترین استراتژی دست یابند.

فهرست مطالب کتاب

مفهوم بازاریابی

بازاریابی آفلاین و محیطی

تحول دیجیتال

مزیت‌های بازاریابی دیجیتال

تحقیقات بازار

دیجیتال برندینگ

بازاریابی محتوایی

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی پیامکی

پوش نوتیفیکیشن

ایمیل مارکتینگ

تبلیغات آنلاین

بازاریابی اپلیکیشن

کمپین تبلیغات آنلاین

بازاریابی ارجاعی

همکاری در فروش

ری تارگتینگ و ری مارکتینگ

اتوماسیون بازاریابی

روابط عمومی‌دیجیتال

بازاریابی عملکردی

رابط کاربری و تجربه کاربری

گیمیفیکیشن در بازاریابی

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

هک رشد

هوش مصنوعی در بازاریابی

آنالیز در بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده

مطالعه این کتاب برای مدیران کسب و کار و بازاریابان دیجیتال ضروری خواهد بود به انها کمک می کند تا بدون گمراهی برای کسب و کارشان قدم بردارند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فصل دوم: راه‌اندازی یک وب سایت مناسب

فصل سوم: حضور در شبکه‌های اجتماعی و موبایل

فصل چهارم: استراتژی دیجیتال مارکتینگ

فصل پنجم: مفهوم سئو و ASO

فصل ششم: بازاریابی موتورهای جستجو

فصل هفتم: تبلیغات بنری یا نمایشی

فصل هشتم: ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

فصل نهم: ترفند‌های ایمیل مارکتینگ و مزایای آن

فصل دهم: بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

فصل یازدهم: بازاریابی در اپلیکیشن‌های موبایل

فصل دوازدهم: آنالیز در دیجیتال مارکتینگ

فصل سیزدهم: قیف بازاریابی، فروش و سفر مشتری

فصل چهاردهم: بازاریابی عملکردی

بازاریابی هوشمند

مطالعه این کتاب به مدیران، صاحبان کسب و کار، فروشندگان، دانشجویان رشته‌های مدیریت و کسانی که از طریق ارائه خدمات یا محصولات خاصی کسب درآمد می‌کنند، پیشنهاد می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

استراتژی تبلیغات چیست

فروش موفق

شناخت مشتریان

تقسیم‌بندی مشتریان و حالات آنان

بین مشتریانتان فرق بگذارید

خلق عناوین محصولات

استانداردهای کارفور

تعامل با مشتریان

اصول ساخت برندهای پر سود

قیمت‌گذاری

رضایت شغلی

تغییر

بهبود فروش

تبلیغات

متمایز بفروشید

ایده‌های کسب‌وکار

فروش موفق

نکات لازم برای موفقیت مدیر بازاریابی

مذاکره

راهکارهای بازاریابی از نظر فیلیپ کاتلر

“اما” و “اگر” نکنید

اعتبارسنجی مشتریان

ریسک در فروش

بازاریابی برندهای لوکس

فروشنده حرفه‌ای

فرآیند فروش

اشتباهات فروشنده و یا کارشناس فروش

تبدیل رهگذر به مشتری

تحقق اهداف مالی

بازاریابی

عادت های قدیمی‌فروشندگان

نمای فروشگاه

ترفندهایی برای فروش بیشتر

صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ

علاقه‌مندان به کتاب‌های حوزه‌ی بازاریابی آنلاین و همچنین کارآفرینان، از جمله مخاطبان اصلی این کتاب هستند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: چرا دیجیتال مارکتینگ

فصل دوم: ایجاد سایت استاندارد بر مبنای دیجیتال مارکتینگ

فصل سوم: مبانی سئو (Search Engine Optimization)

فصل چهارم: سئوی پیشرفته

فصل پنجم: بازاریابی محتوا (Content Marketing)

فصل ششم: بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

فصل هفتم: ویدئو مارکتینگ در رسانه‌های اجتماعی (Social Video Marketing – SVM)

فصل هشتم: ابزار کاربردی دیجیتال مارکتینگ و سئو (Digital Marketing and SEO Tools)  

حجره آنلاین

کتاب حجره آنلاین به تمام افرادی که رؤیای کسب‌وکاری موفق در فضای مجازی را دارند، نیازمند آشنایی با مباحث گوناگون بازاریابی اینترنتی هستند و یا نتوانسته‌اند در زمینه‌ی فروش اینترنتی موفق باشند، توصیه می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

چرا حجره آنلاین؟

این کتاب برای چه کسانی نوشته‌شده است؟

چرا من این کتاب را نوشتم و مهم‌تر آنکه چرا شما باید آن را بخوانید؟

چرا باید از این روش‌ها استفاده کنم؟!

چرا در این مسیر می‌توانید به من اعتماد کنید؟

دستاوردهای پس از مطالعه این کتاب

چرا باید کسب‌وکار خود را آنلاین کنیم؟

راسته فروشندگان

رشد سریع کسب‌وکار درزمانی کوتاه

قوی‌ترین الگوهایی فروش

۱۰ شیوه‌ی تبدیل شدن به فروشنده حرفه‌ای

از نه شنیدن آشفته نشوید

دقیقاً بدانید چه چیزی را می‌فروشید!

شنونده خوبی باشید

داشتن ذهنی خلاق و جسمی‌سالم

خرید را دلپذیرتر و آسان‌تر‌کنید

ارتباط خود را با مشتریانتان حفظ کنید

دعوت به اقدام

راسته مجازی

با تعطیلی‌های اجباری چه کنیم؟!

رقابت با رقیبان بزرگ

کسب‌وکار آنلاین دقیقاً چیست؟!

در خواب و سفر پول دربیاورید!

فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید!

ساخت وب‌سایت فروشگاهی بدون کدنویسی

سایت (Site) چیست؟!

راه‌اندازی سایتمان را شروع کنیم

دامنه

هاست

قالب یا پوسته سایت

افزونه‌ها

شیوه‌های دریافت هزینه محصول

شیوه‌های ارسال محصولات

اعتمادسازی

قسمت‌های کلیدی یک وب‌سایت

درآمدزایی از وب‌سایت

چطور دیده شویم؟!

سئو (SEO)

تبلیغات

خبرنامه

بیش فروشی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اینستاگرام Instagram

ادمین شبکه‌های اجتماعی

صفحات عمومی‌باشند و یا خصوصی؟!

خرید پیج و فالوئر فیک

جذب هواداران واقعی و ارزشمند

محتواهای کلیدی کسب و کارها

تأمین امنیت کسب‌وکارهای مجازی

عکس پروفایل

انواع شیوه‌های پست گذاری در اینستاگرام

برگزیده یا هایلایت‌ (Highlight)

اعتمادسازی

هفته‌ای چند پست در اینستاگرام بگذاریم؟

اکسپلورر (Explorer از توهم تا واقعیت)

کجا تبلیغات کنیم؟!

پخش زنده

راسته محتوایی

تولید محتوا

بازاریابی محتوا

چرا تولید محتوا؟!

چه محتوایی تولید کنیم؟

چی دارید؟!

چرا بخرم؟

چرا از شما بخرم؟

چرا من بخرم؟!

کدام محتوا مؤثرتر است؟!

کجا و چطور منتشر کنیم؟!

تقویم محتوایی

محتوای ترند (Trend استفاده کنید)

تجهیزات مورد نیاز برای تولید محتوا

دوربین

میکروفون خارجی

سه‌پایه و یا نگه‌دارنده

نور

رایانه و یا یک گوشی هوشمند

رایانه رومیزی یا قابل‌حمل؟!

ساخت و ویرایش ویدئو

ساخت و ویرایش محتوای صوتی

ساخت و ویرایش تصویر

راسته ارتباط سازان

افزایش فروش با ارتباط مؤثر

خودمان را به مشتریان معرفی کنیم

استراتژی CRM

CRM چه کمکی به ما می‌کند؟!

مزیت‌هایی CRM به زبان ساده

واتس‌اپ (whatsApp)

سامانه‌های پیامکی

سیستم‌های پشتیبانی داشته باشید

انتقال حس ارزشمندی با نظرسنجی

آسان سازی خرید با درک نگاه مشتری

سریع پاسخ دهید پول منتظر شما نمی‌ماند!

کیفیت و استانداردهای خود را داشته باشید و آن‌ها را حفظ کنید

هنر و علم بازاریابی دیجیتال

مطالعه‌ی این کتاب برای تمام فعالان حوزه‌ی بازاریابی، کسب‌وکارها و افرادی که در بخش دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند، سودمند خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: اصول و مفاهیم بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال چیست؟

ضرورت بهره بردن از بازاریابی دیجیتال

تاریخچه بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال

سفر مشتری در بازاریابی و فروش

قیف بازاریابی

مدل‌های قابل توجه در تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال

مزایای تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال

فصل دوم: اجزای بازاریابی دیجیتال

وب‌سایت مارکتینگ

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی محتوایی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی از طریق چهره‌های تاثیرگذار یا Influencer Marketing

بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویروسی

بازاریابی از طریق پست الکترونیک

بازاریابی پیامکی

اتوماسیون بازاریابی

ایجاد باشگاه مشتریان

فصل سوم: ابزارهای بازاریابی دیجیتال

ابزارهای تحلیل وب‌سایت و بازدیدکننده‌ها

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

ابزارهای مدیریت و تحلیل شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای گزارش‌گیری

سرویس‌های تبلیغاتی

ابزارهای ایمیل مارکتینگ

ابزارهای تست سرعت وب‌سایت

ابزارهای پشتیبانی و چت آنلاین برای وب‌سایت‌ها

ابزارهای مدیریت پروژه

فصل چهارم: اجرای کمپین‌های بازاریابی دیجیتال

طراحی استراتژی کمپین تبلیغاتی

طراحی استراتژی کمپین تبلیغاتی بر اساس مخاطبین هدف

پرسونای مخاطب چیست؟

سفر مشتری

آگاهی و شناخت از برند در سفر مشتری

علاقه یا جذابیت

مطلوبیت و تصمیم‌گیری

خرید یا اقدام

قالب پرسونای مخاطب

ضوابط و معیارها در پرسونای مخاطب

ادغام بازاریابی سنتی و دیجیتال در طراحی کمپین

در نظر گرفتن همه کانال‌های ارتباطی در استراتژی کمپین تبلیغاتی

کپی‌رایتینگ و ضرورت استفاده از آن

کمپین موفق تبلیغاتی و ویژگی‌های آن

کمپین‌های بازاریابی موفق در جهان

استفاده برندهای بزرگ از اینستاگرام در کمپین‌های بازاریابی

تست A/B و ارزیابی انواع محتوای تبلیغاتی

فصل پنجم: کنترل اثربخشی دیجیتال

انواع شاخص‌های کلیدی عملکرد

شاخص‌های کلیدی عملکرد در بازاریابی دیجیتال

نحوه تنظیم KPI منحصرا برای کانال‌های ارتباطی با مشتری

ارتباط بین بودجه و KPI

ساخت KPI‌های S. M. A. R. T در بازاریابی دیجیتال

تنظیم حدود کنترلی برای KPI

تراز KPI‌ها با مدل RACE

اندازه‌گیری پیشرفت

برخی از مهم‌ترین شاخص‌های کلیدی عملکرد در بازاریابی دیجیتال

فصل ششم: آینده بازاریابی دیجیتال

بازاریابی پیشگویانه

تبلیغات هوشمندانه‌تر

نشر پست‌های تبلیغاتی

افزایش بهره‌وری از هوش مصنوعی و اتوماسیون‌ها

بهینه‌سازی موتورهای جستجو به صورت ساختاریافته

افزایش تعاملی بودن ایمیل‌ها

توجه بیشتر به جستجوهای صوتی

تسلط چت بات‌ها بر خدمات مشتری

راه اندازی سایت از ایده تا عمل ۱۴۰۰

اگر قصد دارید سایتی راه‌اندازی کنید و از این راه صاحب یک کسب‌وکار شوید اما مراحل این کار را نمی‌دانید، این کتاب به شما کمک می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: انتخاب نام و آدرس دامنه وب‌سایت

فصل دوم: ثبت و خرید دامنه

ثبت دامنه. ir و. ایران

ثبت دامنه‌های بین‌المللی از قبیل. com و. net و…

ثبت و خرید دامنه

بررسی صحت ثبت و تایید دامنه خریداری شده

فصل سوم: انتخاب و خرید‌هاست یا سرور مناسب

تفاوت‌ هاست و سرور مجازی و سرور اختصاصی

هاست یا Host میزبانی وب

سرور مجازی یا VPS Server

سرور اختصاصی یا Dedicated Server

معرفی هاست و سیستم عامل و کنترل پنل

فصل چهارم: نصب بسته نصبی یا سیستم مدیریت محتوای سایت

خرید و دانلود بسته نصبی قالب وب‌سایت

آپلود وب‌سایت در‌هاست

روش اول: آپلود مستقیم فایل در سی‌پنل یا دایرکت ادمین

روش دوم: آپلود فایل با نرم‌افزار FTP یا File Transfer Protocol

روش سوم: آپلود سرور به سرور فایل سایت

ایجاد و تنظیمات دیتابیس جدید

نصب بسته نصبی وردپرس

فصل پنجم: طراحی، راه‌اندازی و تغییرات وب‌سایت

معرفی و مقایسه قالب‌های قدیمی‌و جدید وردپرس

نصب و به‌روزرسانی افزونه‌های وردپرس و جوملا

نصب و به‌روزرسانی افزونه وردپرس

نصب و به‌روزرسانی افزونه جوملا

به‌روزرسانی هسته وردپرس و جوملا

مشکلات احتمالی در کارکرد سایت

صفحه‌سازهای وردپرس و جوملا

معرفی برخی از مهم‌ترین صفحه‌سازهای وردپرس و جوملا

فصل ششم: امنیت و سئوی وب‌سایت

امنیت وب‌سایت

به‌روز بودن وب‌سایت

سئوی وب‌سایت

سئوی کدها و قالب وب‌سایت و استانداردسازی کدها

سئوی وب‌سایت با تولید محتوا

معرفی برخی از بهترین افزونه سئوی کدها و محتوای وردپرس و جوملا

استفاده از CDN جهت بهبود سرعت و امنیت وب‌سایت

گوگل وبمستر تولز یا سرچ کنسول گوگل و بینگ وبمستر تولز

گوگل آنالیتیکس یا آمارگیر گوگل

طرح جامع همکاری در فروش برای مبتدیان

علاقه‌مندان به حوزه‌های گوناگون بازاریابی و تبلیغات از شنیدن نکات ارزشمند الکس ماتریکس (Alex M) لذت خواهند برد. همچنین کسانی که می‌خواهند کسب‌وکاری برای خود راه‌اندازی کنند و از راه‌های نوین بازاریابی به کسب درآمد برسند، کتاب صوتی طرح جامع همکاری در فروش برای مبتدیان را از دست ندهند.

جریان‌های چندگانه درآمد اینترنتی

مطالعه این کتاب برای افرادی که در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هستند، مفید و آموزنده خواهد بود و فعالان و دارندگان کسب و کارهای آنلاین نیز می‌توانند از ایده‌های جالب و نکات کاربردی زیاد این کتاب استفاده کنند.

آنچه در کتاب جریان‌های چندگانه درآمد اینترنتی می‌آموزید:

اداره کسب و کار خود از هر نقطه در دنیا
کسب درآمد از مزایده لوازم اضافی و غیر قابل استفاده
انتقال سریع‌تر، ارزان‌تر و آسان‌تر پیام بازاریابی به مشتریان
دو برابر کردن میزان درآمد کسب و کار آفلاین با تغییر به آنلاین
راه اندازی کسب و کار اینترنتی ظرف چند ساعت، نه ظرف چند روز یا هفته
هدایت ترافیک به سایت شما و جذب افرادی که عاشق محصولات شما باشند
 

بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات

از صفر تا صد ویدیو مارکتینگ

این کتاب برای علاقه‌مندان به حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا و افرادی که در این حیطه فعالیت می‌کنند بسیار مفید و کاربردی است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مفاهیم ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی چیست؟

مفهوم بازاریابی چیست؟

چند نکته‌ی بازاریابی برای استارت‌آپ‌ها

بازاریابی قدرتمند و اثرگذار یک بِرند جهانی

بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ چیست؟

ضرورت استفاده از ویدیو مارکتینگ

انقلاب عظیم بازاریابیِ ویدیویی ۲۰۱۸

تأثیر عصب‌شناسی بر محتوای ویدیویی

جایگاه ویدیو در میان مخاطبان

موتورهای جستجو عاشق ویدیو هستند

ویدیوها می‌توانند ویروسی باشند

مراحل و ساختار ویدیو مارکتینگ

۱۲ نوع ویدیو که باید برای بازاریابی بِرند خود بشناسید

کمپین بازاریابی ویدیویی خود را شروع کنید

از پلتفرم موبایل غافل نشوید

پاشنه‌ی آشیل بازار رقابتی

چطور به افزایش «نرخ تبدیل» برسیم؟

آینده‌ی بازاریابی ویدیویی

نردبان ترقی در انتظار ویدیوهای قدرتمند

استفاده از محتوای ویدیویی هدفمند برای هدایت مشتری

با ویدیو برنده‌ی میدان رقابت باشید

چالش فروش حتی برای بِرندهای بزرگ

بازاریابی ویدیویی یعنی افزایش بازدهی

حذف چالش‌های فروش توسط ویدیوهای قدرتمند

اینفلوئنسر (Influencer) کیست و چه می‌کند؟

اینفلوئنسرها بیشترین مخاطب و بازدید را دارند

راه‌ حل در گسترش آگاهی از یک بِرند است

تغییر مسیر ویدیویی به سمت زندگی

فصل دوم: استراتژی ویدیو مارکتینگ

سوخت‌گیری با استراتژی درست بازاریابی

بهترین استراتژی بازاریابی چیست؟

۷ نکته برای راه‌اندازیِ استراتژی بازاریابی ویدیویی

اشانتیون اول: همکاری در فروش

اشانتیون دوم: استفاده از ایمیل مارکتینگ

«صفحه‌ی فرود» ویدیویی بسازید

فصل سوم: اسرار بازاریابی توسط ویدیو مارکتینگ

چطور اولویت استفاده از ویدئو مارکتینگ را تشخیص دهیم؟

راز بزرگ ویدیوهای آنلاین

راز بزرگ اول: تصمیم‌گیرندگان کسب ‌و کار

راز بزرگ دوم: به ‌سادگیِ هر چه ‌تمام‌تر

راز بزرگ سوم: بودجه‌ی ساخت ویدیو

۱۳ روش ممنوع در بازاریابی ویدیویی

۱۰ اشتباه رایج در بازاریابی ویدیویی

جهان، مسخ بازاریابی ویدیویی

حالا نوبت شما است

ویدیو مارکتینگ و پله‌های افزایش فروش

تفاوت دو نوع ویدیو

اثرگذاری ویدیو بر قیف فروش

قیف فروش چیست؟

مروری بر اصول و مبانی بازاریابی درون‌گرا (ربایشی) و ویدیو

محتوای ویدیویی: ابزاری کارآمد برای افزایش فروش

ویدیو محبوب دل‌هاست

مقیاس‌پذیری ویدیو

ایجاد قدرت «سنتز» ویدیویی

ویدیو، احساسات قدرتمند و سرنوشت‌ساز

طرح یک صفحه‌ای بازاریابی محتوا

اگر به دنبال فراگرفتن بازاریابی محتوا هستید و می‌خواهید با کلیات آن آشنا شوید، کتاب طرح یک صفحه‌ای بازاریابی محتوا مناسب شماست.

 

فصل ۱: بازاریابی محتوا

فصل ۲: نقشه راه موفقیت بازاریابی محتوا

فصل ۳: طرح یک صفحه‌ای بازاریابی محتوا

فصل ۴: آواتار مشتری

فصل ۵: تحقیق کلمات کلیدی

فصل ۶: تقویم محتوا

فصل ۷: وبلاگ‌نویسی

فصل ۸: تصاویر گرافیکی، ارائه کنفرانسی، ویدیو و پادکست

ویدیو
مرحله ۱: پست وبلاگ خود را به یک اسکریپت تبدیل کنید
مرحله ۲: صفحه خود را ضبط کرده و روی آن صداگذاری کنید
مرحله ۳: مقدمه، پایان و CTA خود را همراه با موضوع خود ضبط کنید
مرحله ۴: در پلتفرم‌های اشتراک ویدیو توزیع کنید
پادکست‌ها
مرحله ۱: کلیپ صوتی را از ویدیوهای خود استخراج کنید
مرحله ۲: مقدمه، پایان و CTA را به موضوع اصلی خود اضافه کنید
مرحله ۳: پادکست خود را توزیع کنید
ابزارهای پیشنهادی

سیر تا پیاز اینستاگرام مارکتینگ

اگر به راه‌اندازی یا توسعه کسب‌وکار اینترنتی در فضای اینستاگرام علاقمند هستید، این کتاب راهنمای مناسبی برای شما خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بازاریابی اینترنتی و مزایای آن
تعریف کسب و کار
کسب و کار اینترنتی چیست؟
درآمدزایی از اینترنت یعنی چه؟
مزایای کسب و کاری‌های اینترنتی
فصل دوم: اینستاگرام و مزایای آن
اینستاگرام چیست؟
اینستاگرام مارکتینگ چیست؟!
فصل سوم: اکانت بیزینسی در اینستا و چگونگی استفاده از آن
اکانت بیزینسی در اینستاگرام چیست؟
انواع اکانت در اینستاگرام
جدول مقایسه انواع اکانت‌های اینستاگرام
امکانات اکانت تجاری اینستاگرام چیست؟
ساخت حساب اینستاگرام
شیوه ساخت اکانت اینستاگرام در موبایل
آموزش ساخت ایمیل در سرویس جیمیل
سوالات متداول در ساخت ایمیل
چگونه سطح امنیتی پیج اینستاگرامی‌خود را بالا ببریم؟
چگونه حساب اینستاگرامی‌خود را به حساب تجاری تبدیل کنیم
چگونه می‌توانم تشخیص دهم که اینستاگرام من قبلاً یک بیزینس اکانت است؟
نحوه تغییر حساب کاربری شخصی اینستاگرام به یک بیزینس اکانت
چند نوع از امکانات ویژه برای اکانت بیزینسی اینستاگرام چیست؟
فصل چهارم: نحوه ساخت پروفایل حرفه‌ای در اینستاگرام
آموزش ساختن بهترین پروفایل اینستاگرام
نکات مهم برای بهتر شدن پروفایل و افزایش فالوور
فصل پنجم: آشنایی بیشتر با اینستاگرام
فصل ششم: نصب اینستا در کامپیوتر و نحوه پست گذاشتن در آن
روش اول: استفاده از نرم‌افزارهای شبیه ساز اندروید در کامپیوتر
روش دوم: استفاده از برنامه Gramblr
استفاده از برنامه Instagrille
روش سوم: استفاده از افزونه شبیه ساز ARC Welder در مرورگر کروم
استفاده از اپلیکیشن مرورگر Web Instagram
استفاده از اپلیکیشن Webbygram
روش چهارم: استفاده از افزونه Instagram for Chrome مرورگر کروم
آموزش ارسال پست و استوری در اینستاگرام با استفاده از نسخه وب کامپیوتر و ویندوز
آموزش ارسال پست در اینستاگرام از طریق کامپیوتر
آموزش ارسال استوری در اینستاگرام از طریق کامپیوتر
فصل هفتم: بهترین کپشنی که می‌شود برای اینستاگرام نوشت
کپشن اینستاگرام چیست و حداکثر طول حروف آن چقدر است؟
کپشن آموزشی
کپشن مسابقه، نظرسنجی و بازی‌های مختلف
کپشن‌های تبلیغ کننده سایر صفحات شما
کپشن داستانی و روایتی
کپشنی از پشت صحنه یک برند
کپشن تشویق مخاطب برای ورود به لینک
کپشن پیشنهاد ویژه
کپشن کوتاه و بدون پر حرفی
فصل هشتم: نحوه‌ی هشتگ گذاری درست در اینستاگرام
هشتگ چیست؟
از هشتگ استفاده کنید
انواع هشتک ها
رقبای خود را آنالیز کنید
اهمیت آنالیز رقبا
فصل نهم: آموزش الف تا‌ی IGTV اینستاگرام
IGTV اینستاگرام چیست؟
چرا باید از IGTV اینستاگرام استفاده کنید؟
راه‌های دسترسی به IGTV اینستاگرام
ترفندهای IGTV
Preview
Scheduled igtv
دسترسی به آمار IGTV یا IGTV Analytics
جمع‌بندی
فصل دهم: هایلایت، استوری و لایو اینستاگرام
هایلایت اینستاگرام چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟
هایلایت کردن استوری‌های قدیمی‌اینستاگرام
هایلایت کردن استوری‌های فعلی اینستاگرام
لایو اینستا
چگونه در اینستاگرام ویدیو لایو بگذاریم؟
تکنیک‌های مهم قبل از شروع لایو چیست؟
تکنیک‌های مهم پس از اجرای لایو چیست؟
ترفندهای برای داشتن یک لایو موفق
ترفندهای استریم لایو برای حرفه‌ای ها
معرفی قابلیت countdown در اینستاگرام + ایده‌های عالی
چرا استوری پول ساز است؟
دلایل شادوبن شدن پیج شما:
شادوبن شدن
دلایل دیگر کم شدن بازدید استوری
فالوور فیک

گلادیاتورهای ویدیو مارکتینگ

این کتاب برای علاقه‌مندان به حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا و افرادی که در این حیطه فعالیت می‌کنند بسیار مفید و کاربردی است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بِرندسازی ویدیویی
بِرندسازی ویدیویی با چاشنی موفقیت
محتوای ویدیویی در راستای بِرندسازی
محتوای ویدیویی با کیفیت بسیار بالا تولید کنید
پیروزی شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ در عرصه‌ی بازاریابی ویدیویی
کشش قابل ‌توجه شرکت‌های رسانه‌ای
برندگان ویدیوهای اجتماعی: شرکت‌های رسانه‌ای برتر
نکته‌ی طلاییِ حضور در بازار ویدیوها
تکنیک‌های قدرتمند بِرندسازی ویدیویی
استفاده از قدرتی خارق‌العاده
قدرت سناریو نویسی و اشتباهات بزرگ
مصاحبه‌های ویدیویی
بیوگرافیِ ویدیویی
نمونه‌ی کار خود را چطور ارائه دهیم؟
فصل دوم: ساخت و تولید ویدیو
قدرت داستان‌گویی در بازاریابی ویدیویی
تاثیر قدرت داستان‌گویی بر سیستم عصبی
قدرت داستان‌گویی برای بازاریابی به چه معناست؟
بهره‌گیری از روش داستان‌گویی در ساختن ویدیو
مدل فروش «آیدا» و داستان‌گویی ویدیویی
ویدیوی ۳۰ ثانیه‌ای با روش AIDA
راز بزرگ ساختن ویدیو در بازاریابی ویدیویی
موسیقی متن و اثرگذاریِ بیشتر ویدیو
اثرگذاریِ بازاریابی ویدیویی با استفاده از موسیقی
چگونه موسیقی را در ویدیوی خود به کار ببریم؟
از کجا می‌توان موسیقی متن مناسب پیدا کرد؟
کتابخانه‌ی صوتی Soundcloud Creative Commons
ترس از نداشتن امکانات کافی
نداشتن اعتماد به ‌نفس
نکته‌های حیاتیِ سئوی ویدیو برای حرفه‌ای‌ها
۶ گام تا ساختن ویدیویی موفق
ویدیوی خود را در یوتیوب به اشتراک بگذارید
۵ ایده‌ی ارزان‌قیمتِ بازاریابی ویدیویی
۱۳ راه‌کار و ۲۰ نکته برای صحبت کردن در مقابل دوربین
۷ نکته برای داشتن اعتماد به ‌نفس در مقابل دوربین و خجالت نکشیدن
فصل سوم: فرم‌های مختلف ویدیویی
سبک ویدیویی متنوع در بازاریابی
شماره‌ی یک: «ولاگ» (Vlog) چیست؟
شماره‌ی دو: فرهنگ و باورهای بِرند شما چیست؟
ویدیوی ویروسی یا وایرال چیست؟
مقیاسِ اثرگذاری ویدیوهای وایرال
ویدیو و رشد مخاطب
استراتژی ویدیوهای ویروسی
فروش حداکثری، نتیجه‌ی شوخی، خنده و سرگرمی‌است
افزایش «نرخ بازگشت سرمایه» با برانگیختن احساسات
پرواز بر فراز آسمان‌ها با محتوا و ویدیوهای کاربران
ساختن ویدیو را هوشمندانه شروع کنید
بازاریابی ویدیویی نجومی
برای بازاریابیِ ویدیوییِ کارآمد به چه چیزی نیاز دارید؟
بیایید یک ویدیو بسازیم
بازاریابی ویدیویی و مشارکت بیشتر
ویدیوی توصیفی در معرفی یک بِرند
سودمندترین نکته‌های ساختن ویدیوی توصیفی
شتاب تند بِرندسازی ویدیویی با ویدیوهای وایت‌برد انیمیشن
آیا ویدیوی انیمیشنی معایبی هم دارد؟
واقعیت مجازی در بازاریابی ویدیویی
مشارکت بیشتر با ویدیو مارکتینگ تعاملی
تکنیک جالب شرکت IKEA در واقعیت افزوده
خلاقیت «جان لوییس» برای فروش بیشتر
پیش‌بینی آینده
لطفاً از قافله عقب نمانید!
چرا باید از انیمیشن استفاده کرد؟
استراتژی و نحوه‌ی استفاده از انیمیشن در رسانه‌های اجتماعی
ساختن ویدیوهای مختلف برای کانال‌های رسانه‌ایِ مختلف
استراتژی‌های ویدیوییِ دیوانه‌کننده در اینستاگرام
اینستاگرام متفاوت است
چه ویدیویی در اینستاگرام ارزشمند است؟
ویدیوی مناسب چیست؟
در اینستاگرام دیده شوید
محتوای با کیفیت تولید کنید
ابزار آماری و تحلیلی اینستاگرام را از دست ندهید

 

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ برای مبتدیان انگلیسی

Jab, Jab, Jab, Right Hook – Gary Vaynerchuk
Permission Marketing – Seth Godin
Epic Content Marketing – Joe Pulizzi
Digital Marketing: Strategy, Implementation & Practice – Dave Chaffey & Fiona Ellis
Hacking Growth – Sean Ellis and Morgan Brown
Youtility – Jay Baer
The Social Media Bible: Tactics, Tools, & Strategies for Business Success – Lon Safko
Hooked – Nir Eyal
The Big Data-Driven Business – Russell Glass & Sean Callahan
Hug Your Haters – Jay Baer
Influence: The Psychology of Persuasion – Robert Cialdini
Art of SEO (3rd edition) – Eric Enge
The New Rules of Marketing and PR – David Meerman Scott
Digital Marketing for Dummies – Ryan Deiss and Russ Henneberry
Building a Story Brand – Donald Miller
You’re My Favorite Client – Mike Monteiro
Lean Analytics – Benjamin Yoskovitz and Alistair Croll
Ogilvy on Advertising – David Ogilvy
Scientific Advertising – Claude Hopkins
Getting Everything You Can Out of All You’ve Got – Jay Abrahams

بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات انگلیسی

 

Agency: Starting a Creative Firm in the Age of Digital Marketing (Advertising Age)
Advertising Account Planning
Join or Die: Digital Advertising in the Age of Automation
Ogilvy on Advertising in the Digital Age
The Musician’s Guide to Licensing Music: How to Get Your Music into Film, TV, Advertising, Digital Media & Beyond
Social Media Marketing Mastery: Learn Advanced Digital Marketing Strategies That Will Transform Your Business or Agency on Understanding the Power of Analytics, Facebook Advertising, and Much More
Integrated Marketing Communication
Paid Attention: Innovative Advertising for a Digital World
Data in Digital Advertising: Understand the Data Landscape and Design a Winning Strategy
Seven Principles of Digital Business Strategy (Digital and Social Media Marketing and Advertising Collection)
A Beginner’s Guide to Mobile Marketing (Digital and Social Media Marketing and Advertising Collection)
The Facebook Effect For Lawyers: Advertising For The Digital Age
Personalized Digital Advertising: How Data and Technology Are Transforming How We Market (paperback)
A Marketer’s Guide to Digital Advertising: Transparency, Metrics, and Money
Digital Advertising and Marketing Analytics 101: The Ultimate Guide to Marketing Strategy for Startups 2023
Digital Strategies: Data-Driven Public Relations, Marketing, and Advertising
Black Ops Advertising: Native Ads, Content Marketing and the Covert World of the Digital Sell
Pay-Per-Click Proficiency: Navigating the World of Paid Advertising (Digital Dynamo: Mastering the Art of Effective Online Marketing)
Scientific Advertising: in a Digital World
The Rise of the Platform Marketer: Performance Marketing with Google, Facebook, and Twitter, Plus the Latest High-Growth Digital Advertising Platforms

کلام آخر

با توجه به اهمیت و پررونق بودن حوزه بازاریابی دیجیتال در عصر اینترنت، مطالعه کتاب‌های مرتبط با این حوزه می‌تواند به شما کمک کند تا دانش و مهارت لازم را در زمینه دیجیتال مارکتینگ بدست آورید. در این مقاله به برخی از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ اشاره کردیم، اگر کتابی در حوزه مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ مطالعه کرده اید حتما توی کامنت ها آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

نوشته بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy