با تبلیغات گوگل ادز، بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را تجربه کنید

در این مقاله، دلایلی را بررسی خواهیم کرد که چرا خرید اکانت ادوردز و تبلیغات Google Ads به طور مداوم بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را ارائه می‌دهد. همچنین تأثیر افزونه تبلیغات گوگل ادوردز را بر نرخ بازگشت سرمایه ارزیابی می‌کنیم.

ردیابی عملکرد و تجزیه و تحلیل

تبلیغات گوگل ادوردز ابزارهای ردیابی عملکرد و تجزیه و تحلیل تبلیغات ارائه می‌دهد که به تبلیغ کنندگان اجازه می‌دهد اثربخشی کمپین‌های خود را در هر لحظه نظارت کنند. این داده‌ها شامل معیارهایی مانند نرخ کلیک (CTR)، نرخ تبدیل و هزینه به ازای هر کلیک (CPC) است. با داشتن این اطلاعات، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را برای بهینه‌سازی کمپین‌های خود برای بازگشت سرمایه بهتر اتخاذ کنند.

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که یک کمپین تبلیغاتی خاص عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد، می‌توانید بودجه بیشتری را برای به حداکثر رساندن بازده به آن اختصاص دهید. برعکس، اگر یک کمپین عملکرد ضعیفی دارد، می‌توانید برای جلوگیری از هدر رفتن منابع، تنظیمات را انجام دهید یا آن را متوقف کنید.

تبلیغات گوگل ادز

چطور نرخ بازگشت سرمایه در تبلیغات گوگل ادوردز را افزایش دهیم؟

تبلیغات گوگل ادوردز انواع پسوندها و قالب‌های تبلیغاتی را ارائه می‌دهد که به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا تبلیغات خود را جذاب‌تر و آموزنده‌تر کنند. این ویژگی‌های اضافی، مانند افزونه‌های لینک سایت، افزونه‌های فراخوانی و افزونه قیمت اطلاعات ارزشمندی را در آگهی در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

با استفاده از پسوندها و قالب‌های تبلیغاتی، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند دیده شدن و مرتبط بودن تبلیغات خود را افزایش دهند که اغلب منجر به نرخ کلیک و نرخ تبدیل بالاتر می‌شود. این کار به نوبه خود، ROI کلی کمپین را افزایش می‌دهد.

افزونه تبلیغات گوگل ادوردز چگونه باعث افزایش بازدهی تبلیغ می‌شود؟

بخش اصلی تبلیغات شامل اطلاعات محدودی است و فقط یک لینک را روی آن می‌توان قرار داد. در حالی که بخش افزونه‌ها شامل اطلاعات و لینک‌های بیشتری از سایت شما است که می‌توان در دسترس کاربران قرار داد. در بخش افزونه گوگل ادز می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد محصولات و خدمات خود ارائه دهید و با قرار دادن لینک‌های بیشتر، کاربران را ترغیب به کلیک کنید.

با استفاده از افزونه‌های تبلیغ در گوگل متن تبلیغ شما برجسته‌تر می‌شود و در مقایسه با رقبا امکان بیشتری برای جذب مشتری خواهید داشت. در ادامه لیست افزونه‌های گوگل ادز آورده شده است.

 

۱) افزونه تماس – Call Extension

۲) افزونه سایت لینک – Sitelink Extension

۳) افزونه callout

۴) افزونه Structured snippet

۵) افزونه موقعیت مکانی – Location Extension

۶) افزونه قیمت – Price Extension

۷) افزونه اپلیکیشن – App Extension

۸) افزونه تصویر – Image Extension

۹) افزونه Lead Form

.۱۰) افزونه Promotion

۱۱) افزونه پیامک – Message Extension

۱۲) افزونه موقعیت مکانی پیوسته – Affiliate Location Extension

 

هر کدام از افزونه‌های فوق کارایی متفاوتی دارند. برای مثال با کمک با کمک افزونه‌ی Call Extension می‌توانید شماره تماس شرکت را در تبلیغات نمایش دهید. و یا افزونه‌ی Affiliate Location Extension برای شنان دادن موقعیت مکانی شرکت شما روی نقشه به کار می‌رود. با کمک افزونه‌ی قسمت می‌توانید قیمت محصولات  و خدمات را در آگهی به مشتری نشان دهید. هر کدام از این افزونه‌ها قابلیت‌های ویژه‌ای به آگهی شما اضافه می‌کنند.

هزینه استفاده از افزونه تبلیغات گوگل ادوردز

برای استفاده از افزونه‌های گوگل ادورز باید بعد از خرید اکانت ادوردز و شارژ گوگل ادوردز، افزونه‌های متناسب با تبلیغات خود را انتخاب کنید. تبلیغ با استفاده از افزونه‌ها تأثیر روی هزینه تبلیغات و شارژ گوگل ادوردز شما ندارد. به عبارتی استفاده از افزونه تبلیغات گوگل ادوردز بدون افزایش هزینه تبلیغات مصرف بیشتر شارژ گوگل ادوردز نرخ بازگشت سرمایه را افزایش خواهد داد.

تأثیر افزونه گوگل ادز چقدر است؟

آمار نشان داده است مه به صورت میانگین هر افزونه گوگل باعث افزایش ۱۵ درصدی بازدهی تبلیغ در گوگل و دریافت کلیک‌های بیشتر می‌شود. به عبارتی زمانی که شما از افزونه‌ی تصویر استفاده می‌کنید، به میزان ۱۵ درصد کلیک‌های بیشتری دریافت می‌کنید.

Quality Score و یا امتیاز کیفی در گوگل ادز

امتیاز کیفی و یا همان Quality Score امتیازی است که گوگل بر اساس پارامترهای مختلف به تبلیغ شما می‌دهد. هر چه قدر امتیاز کیفی که از گوگل دریافت کنید بیشتر باشد، گوگل تبلیغ شما را بیشتر و در موقعیت بهتری به کاربران نشان می‌دهد. شاید با خود بگویید ما پول تبلیغ را پرداخت می‌کنیم. این بخش ماجرا درست است اما برای گوگل امتیاز کیفی تبلیغ شما و یا همان Quality Score بیشتر از پولی که می‌پردازید اهمیت دارد. گوگل بر اساس سه عامل زیر به تبلیغ شما امتیاز می‌دهد:

نرخ کلیک

مرتبط بودن تبلیغ

تجربه کاربر از صفحه فرود

هر چه قدر امتیاز بهتری دریافت کنید تبلیغات شما بیشتر به کاربران نشان داده می‌شود و علاوه بر آن هزینه تبلیغات شما تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

 

تبلیغات گوگل ادز

بهینه سازی مستمر برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ثابت نیستند. آن‌ها برای حفظ و بهبود ROI به بهینه سازی مداوم نیاز دارند. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند آزمایش A/B را برای مقایسه انواع مختلف تبلیغات، صفحات فرود، و استراتژی‌های هدف‌گذاری انجام دهند تا مشخص کنند چه فاکتوری برای آن‌ها بهترین عملکرد را دارد. با اصلاح و بهینه سازی مداوم کمپین‌های بر اساس بینش‌های مبتنی بر داده، تبلیغ کنندگان می‌توانند به طور مداوم در طول زمان به بازگشت سرمایه بالاتری دست یابند.

کلام آخر

در پایان، تبلیغات گوگل ادز این فرصت را به کسب و کارها می‌دهد تا بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را در چشم انداز بازاریابی دیجیتال تجربه کنند. دقت تبلیغات گوگل در هدف‌گیری مخاطبان، مدل مقرون‌به‌صرفه PPC، ردیابی و تجزیه و تحلیل قوی، افزونه‌ها و فرمت‌های تبلیغاتیو توانایی بهینه‌سازی مداوم کمپین‌ها، گوگل را به یک پلتفرم قدرتمند برای دستیابی به بازگشت سرمایه تبدیل کرده است. همانطور که کسب و کارها به سرمایه گذاری در Google Ads و استفاده از قابلیت‌های آن ادامه می‌دهند، موفقیت پایدار در بازار رقابتی آنلاین تا حد زیادی برای آن‌ها تضمین خواهد شد.

نوشته با تبلیغات گوگل ادز، بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را تجربه کنید اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy