از رویدادهای ریورس‌پیچ رینوتکس ۲۰۲۳

ریورس‌پیچ (Reverse Pitch) یک رویداد کارآفرینی تقاضامحور است که طی آن، به جای آنکه استارتاپ‌ها ایده‌های خود را ارائه دهند، سازمان‌ها و صنایع و شرکت‌ها نیازهای خود را معرفی کرده و تیم‌های خلاق و استارتاپی، محصولات و خدمات نوآور متناسب با این نیازها را خلق می‌کنند.

این رویکرد باعث می شود شرکت‌های بزرگ و باتجربه، با چالش‌های بازار آشنا شده و می‌توانند ایده‌های خود را برای استارتاپ‌ها مطرح کنند تا به هدفی پربار و سودآور دست یابند. در حقیقت، ایده‌ها و محصولاتی که با چنین روندی به وجود بیایند، شانس بسیار بیشتری برای موفقیت دارند؛ زیرا براساس یک نیاز واقعی شکل گرفته‌اند و تامین مالی و همچنین بازار فروش آنها تضمین‌شده است. از دیگر مزایای ریورس پیچ، می توان به این نکته اشاره کرد که این روند، شانس کار بر روی پروژه‌ای که ممکن است ماه‌ها بعد غیرضروری یا اشتباه تصور شود را به حداقل می‌رساند.

 

ریورس‌پیچ (Reverse Pitch) یکی از رویدادهای اصلی و مهم رینوتکس امسال خواهد بود و استارتاپ‌ها می‌توانند با شرکت در این رویداد، از نیازهای مبتنی بر فناوری صنایع و شرکت‌ها مطلع شده و متناسب با تخصص و توانمندی خود نسبت به خلق محصولات نوآورانه اقدام کنند.

رسول خالقی در این رابطه می‌گوید: «امسال بحث ارائه نیازهای فناورانه، به طور ویژه در برنامه‌های نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته و در حوزه‌های مختلف رویدادهایی در این راستا برگزار می‌شود.»

مسئول کمیته رویدادهای رینوتکس ۲۰۲۳ افزود: «یکی از مهم‌ترین رویدادهای ریورس‌پیچ امسال در حوزه صنایع شیمیایی، مهندسی مواد و پلیمر است که در سومین روز نمایشگاه یعنی در روز ۱۶ آذر از ساعت ۱۶ در استیج رینوتکس برگزار خواهد شد.»

وی ادامه داد: «ارائه نیازهای فناورانه صنعت غذایی نیز از ساعت ۱۵ همان روز برگزار خواهد شد و صاحبان این دسته از صنایع می‌توانند به ارائه نیازهای فناورانه خود بپردازند.»

مسئول کمیته رویدادهای رینوتکس همچنین اظهار داشد: «یکی دیگر از رویدادهای ریورس‌پیچ امسال در حوزه طراحی و ساخت تیرهای برق هیبریدی است که با همکاری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و شرکت توزیع نیروی برق تبریز در نخستین روز نمایشگاه (۱۴ آذر) از ساعت ۱۵ برگزار می‌شود.»

خالقی خاطرنشان کرد: «علاوه بر این، رویدادهایی نیز برای ارائه نیازهای فناورانه در حوزه‌های خدمات شهر هوشمند، محیط زیست و افراد دارای محدودیت‌های حسی و حرکتی پیش‌بینی شده است که زمان برگزاری آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳) از ۱۴ تا ۱۷ آذر امسال از ساعت ۱۳ الی ۱۹ در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد و علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان و صاحبان طرح‌های فناورانه، رویدادهایی در حوزه‌های مختلف فناوری و نوآوری برای علاقمندان پیش‌بینی شده است.

ثبت‌نام رویدادهای رینوتکس ۲۰۲۳ از طریق سایت رینوتکس به نشانی www.rinotex.ir انجام می‌شود. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه این نمایشگاه تماس بگیرند.

نخستین رویداد جانبی رینوتکس ۲۰۲۳، بوت‌کمپ صادراتی است که از روز ۵ آذر به مدت ۵ روز در اتاق بازرگانی تبریز برگزار خواهد شد.

نوشته از رویدادهای ریورس‌پیچ رینوتکس ۲۰۲۳ اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy