آشنایی با پلتفرم ارائه خدمات امنیتی باگدشت

باگدشت «پلتفرم ارائه خدمات امنیتی» است که هدف آن افزایش میزان همکاری متخصصان امنیتی سراسر کشور در ایمن‌سازی سامانه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات است.  

شرکت دانش‌بنیان تحلیلگران امن آریانا، با ایجاد پلتفرم باگدشت از سال۱۳۹۷ به‌صورت عملیاتی، منجر به ایجاد کارآفرینی نیروی متخصص امنیتی کشور به روشی جدید، استفاده از پتانسیل آنها و اجرای پروژه‌های امنیتی برای نخستین‌بار در کشور شده است.

پلتفرم باگدشت در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ متخصص امنیتی را طی ۳سال اخیر در این حوزه فعال کرده و منجر به کارآفرینی برای آنها شده است و همچنین برای دانشجویان حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات در خصوص یادگیری روش‌های نوین امنیتی ایجاد انگیزه کرده است. از سوی دیگر سازمان‌های کشور به‌صورت مقرون‌به‌صرفه به تخصص تمامی فعالان امنیت در سراسر کشور تحت تعهدات پلتفرم دسترسی دارند. استفاده از نقاط قوت و تخصص هر یک از افراد به‌صورت ایجاد اجماعی از متخصصان، منجر به ایجاد بازاری جدید در کشور شده و پروژه‌های امنیتی در کشور را فعال کرده است.

پلتفرم خدمات امنیتی باگدشت با ارائه خدمات امنیتی به سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک خواهد کرد تا مشکلات امنیتی خود را به سرعت شناسایی کنند و در جهت رفع آن اقدام کنند. از جمله خدمات این پلتفرم می‌توان به تست نفوذ، ارزیابی امنیتی به روش باگ بانتی، شبیه‌سازی تیم قرمز، ایمن‌سازی، مشاوره امنیت، آموزش تخصصی و… اشاره کرد. این شرکت با توجه به مجوزهای اجرای امور امنیت سایبری در کشور، به بیش از ۸۰ سازمان از طیف‌های مختلف ارائه خدمات کرده است.

این شرکت به‌صورت سالانه به برگزاری رویداد امنیتی خود با نام CTB اقدام می‌کند تا بتواند فرهنگ‌سازی بهتری در سطح کشور داشته باشد. این رویداد در شهریور ماه سال جاری با حمایت شرکت‌های ایرانسل، دیجی‌کالا، بانک ملی و سفرهای علی‌بابا اجرا شد. متخصصان امنیتی به مدت یک هفته به بررسی امنیتی سامانه‌های فناوری اطلاعات سازمان‌های مذکور پرداخته و مشکلات امنیتی را در قالب یک مسابقه ارائه کردند. نفرات برتر جوایز نفیس دریافت کرده و همچنین این افراد برای جذب در سازمان‌های مذکور معرفی شدند.

از سوی دیگر دوره آموزشی تخصصی برای کارشناسان سازمان‌ها در حوزه ردتیم و بلوتیم توسط اساتید برتر این حوزه برگزار شد. در روز اختتامیه رویداد نیز، نمایندگان سازمان‌ها، متخصصان امنیتی و نهادهای نظارتی حوزه امنیت سایبری به ارائه نظرات و راهکارهای خود در مواجهه با چالش‌های امنیت سایبری کشور پرداختند.

با توجه به تعدد حملات سایبری در کشور و همچنین اهمیت اطلاعات کاربران سامانه‌ها، بهره‌مندی از خدمات امنیت سایبری و بهبود وضعیت بلوغ سازمان‌ها در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد که شرکت دانش‌بنیان تحلیلگران امن آریانا با نام تجاری باگدشت، یکی از شرکت‌های برتر در حوزه امنیت فناوری اطلاعات کشور است که سوابق ارزشمندی را در همکاری با سازمان‌های مختلف کسب کرده است. 

نوشته آشنایی با پلتفرم ارائه خدمات امنیتی باگدشت اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Generated by Feedzy