mvp چیست و چگونه به بازار عرضه شود

ایده راه‌اندازی یک MVP در سال‌های اخیر به بخشی از روند ورود به بازار تبدیل شده است. این یک رویه استاندارد هم برای کارآفرینان و هم برای غول‌های فناوری است. با این حال، مانند بسیاری از ایده هایی که محبوب می شوند، تصورات غلط زیادی وجود دارد. بنابراین اجازه دهید از اصول اولیه شروع کنیم و بدانیم که MVP چیست.

MVP چیست؟

MVP نسخه‌ای از یک مدل جدید است که گروه شما را قادر می‌سازد تا با حداقل تلاش، دانش دست اول را در مورد مصرف‌کنندگان جمع‌آوری کند. این یک محصول کوچک با سه جنبه ضروری است:

توسط مردم خریداری شده یا استفاده می شود.
استفاده از آن بسیار ساده است.
با استفاده از منابعی که در اختیار داریم، می‌توانیم آن را همانطور که می‌خواهیم ارسال کنیم.

نکاتی که قبل از ساخت MVP باید بدانید

برای ساخت یک MVP موثر، ابتدا باید هدف را مشخص کنید.

سکشن کاربر

تیمی که اعضای آن ویژگی مشترکی دارند. تعیین اینکه این کالا برای چه کسانی است و برای چه کسانی مناسب نیست بسیار مهم است. یک اشتباه در برند تجاری محبوب این است که سعی کنید همه را تحت تأثیر قرار داده و ریسک جذابیت هیچ کدام را نداشته باشید.

مطالب پیشنهادی: شناسایی بازار هدف

مشکل

سعی نکنید همه مسائل خود را یکجا حل کنید. در عوض، یکی یکی با آنها مقابله کنید. این کار به شما کمک می کند تا بر روی یک مشکل اصلی تمرکز کنید که بیشتر مشتریان را آزار می دهد. هنگامی که آن مشکل را برای مردم حل کردید، می توانید به سراغ مسائل بیشتری بروید.

راه حل

بعد از اینکه بر روی یک مشکل تمرکز کردید، حالا وقت آن است که آن را برطرف کنید و در همین مسیر، ممکن است راه حل های خلاقانه تری ارائه دهید. متمرکز شدن بر روی یک راه حل قابل اجرا بسیار مهم است. روی جایگزین مناسب و مواردی که شامل آن می شود تمرکز کنید، می توانید به سرعت و بدون هدر دادن پول زیاد، ورودی دریافت کنید.

رابط کاربری محدود

این بدان معناست که MVP شما باید قابل فروش و قابل استفاده باشد. شما باید بین یک مورد قابل استفاده و موردی که مردم از آن استفاده خواهند کرد، خطی تعیین و رسم کنید. خودتان و گروه تان آن را تست کنید تا مشخص کنید چه چیزی برای عرضه مناسب است.

چگونه MVP را راه اندازی کنیم؟

از طریق تجزیه و تحلیل

حال که می دانیم MVP چیست، قبل از شروع، باید مشکل و رفع سریع آن را بشناسید. برای این کار باید به یک سری سوالات پاسخ بدهید، از جمله:

MVP شما قرار است چه مشکلی را برطرف کند؟

چه نوع مشتریانی آماده خرید خواهند بود؟

راه حل های موجود در حال حاضر چیست؟

شناخت و اولویت بندی عناصر

این بخش بر عناصری که در آیتم خود گنجانده اید تمرکز می کند. شما باید نسخه محصول خود را خلق کرده و عناصر مورد نظر خود را در آن ترسیم کرده و سپس باید آنها را اولویت بندی کنید. در این مرحله، احتمالا باید یک عنصر تمرکز کلیدی داشته باشید که ماهیت محصول را بیان می کند.

انتخاب تاکتیک

شما باید تعیین کنید که از چه نوع MVP استفاده می کنید. این MVP می تواند یک MVP بدون محصول، یک نسخه کپی یا یک MVP تک ویژگی باشد. تصمیم شما باید بر اساس مفهومی باشد که به احراز هویت و همچنین ابزارهای قابل دسترسی نیاز دارد.

شناسایی عوامل حیاتی موفقیت

قبل از شروع توسعه MVP خود، باید تصمیم بگیرید که چگونه آن را ارزیابی کنید. فهرستی از اقدامات قابل اجرا و عوامل موفقیت که نظارت خواهید کرد ایجاد کنید.

یک استوری بورد بسازید

فهرست کردن ویژگی های محصول خود و ایجاد نقشه راه محصول یک مرحله ضروری است. از چهار بخش اصلی تشکیل شده است: هدف، اقدامات، داستان های کاربر و وظایف. این ابزار مفیدی برای شناسایی مزایا و معایب محصول شماست.

راه اندازی MVP

وقت آن رسیده است که MVP خود را کنار بگذارید و از اولین کاربران خود اطلاعاتی دریافت کنید. هنگام ارزیابی موفقیت MVP خود، روی پیگیری عوامل حیاتی تمرکز کنید. هدف اصلی ارزیابی محصول شما با انسان های واقعی است. حتی اگر شکست خورد، نشانه خوبی است که باید روی رفع انواع مختلف مشکلات کاربر مانور دهید و تمرکز کنید.

نمونه هایی از راه اندازی MVP

راه حل رو به کاربر

Zappos را در نظر بگیرید. آنها امیدوار بود که ببیند آیا مصرف کنندگان، کفش را بدون امتحان کردن آنها می خرند یا خیر. در آن زمان امکان خرید آنلاین وجود نداشت. آنها فقط از کفش هایی عکاسی می کردند که قصد فروش آنها را داشتند و اگر خریدار، سفارش آنلاین می‌داد، آنها کفش را از مغازه خریداری کرده و ارسال می کردند. روشی که کارآمد بود.

سگمنت کاربر هدفمند

تیندر را در نظر بگیرید. این برنامه به این دلیل ایجاد شده است که در دوستایابی، افراد احساس راحتی کنند. از آنجایی که شبکه های اجتماعی در درجه اول شما را با افرادی مرتبط می‌کردند که قبلا آنها را می‌شناختید، شناخت افراد جدید چندان آسان نبود.

تیندر آمد تا این جای خالی را پر کرده و ذهن افراد را آرام کند. آن‌ها سیستمی دارند که به شما نشان می‌دهد طرف دیگری مایل است با شما صحبت کند و در بیشتر موارد، منطقه جغرافیایی نزدیک است و به شما احساس امنیت می‌دهد.

مسائل کلیدی و موارد استفاده

Airbnb را در نظر بگیرید. سانفرانسیسکو میزبان یک نشست عالی طراحی بود. این گروه قصد داشت شرایط استفاده از اقامتگاه های ارزان قیمت را ارائه داده و اطلاعات را به صورت آنلاین آپلود کند. بنابراین آنها روی یک موضوع کلیدی تمرکز کردند و از این مثال استفاده کردند: «دعوت کنندگان نشست سانفرانسیسکو».

آنها امیدوار بودند که راه حلی بیابند که متناسب با آن مورد خاص باشد. به زودی، سه مهمان ابراز علاقه کردند که برای این سرویس هزینه کنند. این امر از نمای کلی کسب‌وکار حمایت می‌کند که خریداران بالقوه آماده هستند برای اقامت در خانه دیگران به جای هتل هزینه پرداخت کنند.

فیچرهای ساده شده

اسپاتیفای را در نظر بگیرید. پیش از این، تجارت موسیقی با چالش هایی روبرو بود. به دلیل وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری فایل، افراد کمی برای آهنگ‌ها پول پرداخت می‌کنند. دو سوئدی تشخیص می دهند که این هرگز کارساز نخواهد بود.

بنابراین برنامه اولیه آنها ساخت یک برنامه پخش رایگان و کسب درآمد از طریق تبلیغات بود. در مقابل رقبا چگونه بود؟ پیشگامان متوجه شدند که اکثر استارت آپ ها قبل از اینکه مفاهیم خود را آزمایش کنند، پول خود را در سایت ها و برنامه های شیک قرار می دهند.

تیم اسپاتیفای چیز جدیدی را امتحان کرد. آنها MVP خود را در قالب یک برنامه کامپیوتری با یک جنبه مرکزی توسعه دادند: پخش آهنگ. بعدا، آنها این انتخاب را به مردم دادند که در ازای تعامل بدون آگهی و سایر ویژگی‌ها، هزینه‌ای ماهانه بپردازند و این سفر به آنها امکان داد تا مفهوم خود را در حالی که هزینه‌های خود را پایین نگه دارند، آزمایش کنند.

مزایای راه اندازی MVP

صرفه جویی در منابع

با ترکیب MVP، می توانید تعادلی بین تامین جنبه های اصلی و مقرون به صرفه بودن پیدا کنید. همچنین امکان تحویل یک آیتم کاربرپسند را در یک بازه زمانی خاص فراهم می کند و اجرای آن ساده است.

درک کاربر هدف

این کار امکان را به شما می دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود از کالا پیدا کرده و به شما امکان می دهد آنچه را که می توانید در مورد آن انجام دهید طراحی و بهینه کنید.

به صورت تدریجی و گام به گام تقویت کنید

MVP برای کمک به شما برای ایجاد یک نسخه اساسی که شامل جنبه های کلیدی است و برای جمع آوری ورودی و بهینه سازی آن به مصرف کننده نشان می دهد، بسیار مهم است. این به شما کمک می کند افکار درهم ریخته خود را سازماندهی کنید و آنها را به شکلی منظم چارچوب بندی کنید.

سوالات متداول

چگونه MVP یک استارت آپ را راه اندازی کنیم؟

تحقیقات بازار انجام دهید، تحقیقات مشتری انجام دهید، نقشه راه محصول ایجاد کنید، آزمایش کاربر را انجام دهید و محصول را راه اندازی کنید.

رویکرد MVP چیست؟

MVP برای راه‌اندازی حداقل محصول بادوام است تا بازخورد مصرف‌کنندگان را جمع‌آوری کند تا محصولی بسیار بهتر بسازد.

یک MVP چگونه باید باشد؟

MVP باید کوچک، سریع و ارزان باشد و نباید تاثیر منفی ایجاد کند.

نوشته mvp چیست و چگونه به بازار عرضه شود اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy