چگونه فناوری توانست بهبود فروش آنلاین را برای ما رقم بزند

خرید آنلاین امروزه یکی از مرسومترین روشها در جهان است، به لطف اینترنت. به جرات میتوان ادعا کرد که اینترنت توانست خرید و فروش در جهان را متحول کرده و باعث بهبود خرید آنلاین شود. اکنون تقریبا میتوان از خانه خارج نشد و تمام احتياجات شخصی را برطرف کرد. اما با این حال، خرید آنلاین باز هم میتواند بهتر شود و تجربه بهتری برای کاربران ایجاد کند، به لطف فناوری. اما چگونه؟

۱- مارکت‌پلیس‌ها

یکی از جامعترین راههایی که به بهبود فروش آنلاین منتهی شده، ساخت فروشگاههایی کاملا مبتنی بر وب است. این بدان معناست که اکنون میتوانید به سادگی و در هر جایی که هستید، با استفاده از تلفن خود و بازدید از یک سایت یا باز کردن یک برنامه، به تمام مجموعهای از محصولات دسترسی داشته باشید.

به عنوان مثال، وب سایتهایی مانند آمازون، Etsy و eBay کاملا پلتفرمهای مبتنی بر وب هستند که خرید را برای مصرف کنندگان در دسترس و راحتتر میکنند. کاربران حتی میتوانند از فروشندگان جزئی محلی و طیف وسیعی از محصولات آنها دسترسی داشته باشند و آنها را درب منزل سفارش داده و دریافت کنند.

با پیشرفت سریع فناوری، صاحبان فروشگاه‌های آنلاین وبسایتهای خود را سریعتر و بیش از قبل مبتنی بر نیازهای کاربران میسازند. در نتیجه، مشتریان تجربه خرید آسانتر و سریعتری نسبت به قبل دارند.

۲- تجربه فروشگاه سریع

برای کسانی که به دنبال خرید به سبک سنتیتر هستند، فناوری توانسته تجربه آنها را قابل مدیریتتر، یکپارچهتر و مصرف کننده پسندتر کند. صاحبان مغازههای فیزیکی هم با استفاده از تکنولوژی، امکاناتی به فروشگاههای خود اضافه کردهاند که بررسی و خرید سریع را امکانپذیر ساخته است.

یکی از راههای انجام این کار، استفاده از دستگاههایی مانند اسکنر قیمت است که بارکد محصول را اسکن میکند تا قیمت آن را اعلام کند. روش دیگر برای انجام این تسهیل، «خود پرداخت» است که مشتریان اکنون میتوانند با اسکن اقلام خریداری شده خود، هزینه آنها را پرداخت کنند تا لازم نباشد در صف صندوق بمانند.

خرده فروشان همچنین از فناوریهایی مانند برچسبهای شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) و شبکههای حسگر پیشرفته برای پیگیری موجودی در زمان واقعی استفاده میکنند. صاحبان فروشگاهها اکنون حتی میتوانند لیستهای خود را بسیار کارآمدتر پیگیری کنند.

۳- درگاه پرداخت کارآمد

روش سنتی خرید این بود که مشتری به صاحبان مغازه پول نقد میداد و هر کالایی را که دوست داشت میخرید. با پیشرفت تکنولوژی،سیستم کارتمعرفی شد که از طریق آن میتوانید اقلام خریداری شده خود را از طریق کارت اعتباری یا نقدی پرداخت کنید. اکنون تقریبا سخت است يتوان در جیبهای خود یا اطرافیانتان، پول نقد پیدا کنید، اما همین ده سال پیش هم اینچنین نبود.

هدف از این کار در آن زمان، حذف جنبه نقدی اقتصاد بود. اما اکنون، درگاههای پرداخت مدرن بهطور قابل توجهی بهبود یافتهاند و به شما کمک میکنند تا هزینه کالاهای خریداری شده خود را مستقیما از تلفن خود پرداخت کنید.

سیستم پرداخت دیجیتال به شکل قابل توجهی به رشد خود ادامه میدهد و مردم آن را بسیار راحتتر از روشهای معمولی میدانند و همین، به بهبود فروش آنلاین منجر شده است. طبق یک گزارش، کل بخش پرداختهای دیجیتال حدود 9.7 تریلیون دلار تخمین زده میشود و انتظار میرود که رشد سالانه 11.79 درصدی را نشان دهد. این شاخصها نشان میدهند که مردم پرداختهای دیجیتال را به پرداختهای سنتی ترجیح میدهند.

۴- تحویل حضوری سفارش آنلاین

برای تسریع در تحویل، خردهفروشان گزینههایی را برای تحویل حضوری نیز معرفی کردهاند که به مصرفکنندگان اجازه میدهد تا با استفاده از تلفن همراه خود وارد وبسایت شده، سفارشهای خود را ثبت کنند و سپس مستقیما از فروشگاهها بدون زمان انتظار تحویل بگیرند. در حقیقت شما میتوانید یک محصول را از وبسایت فروشنده خریداری کرده و سپس اگر به هر دلیلی بخواهید خودتان آن تحویل بگیرید، به شعبه آن فروشگاه رفته و کالای خود را دریافت میکنید. این گزینه برای افرادی که عجله دارند یا به هر دلیلی نمیخواهند منتظر بمانند، بسیار کارآمد است.

۵- خرید صوتی

اگر برای خرید از طریق وبسایت به کمک نیاز دارید، میتوانید با صحبت کردن با دستگاههای دستیار خانه مجازی، سفارش خود را انجام دهید. این فناوری، صدای شما را تشخیص داده، با استفاده از هوش مصنوعی و روشهای دیگر تفسیر میکند و سپس به آن پاسخ میدهد.

میتوانید به دستیار مجازی بگویید کارهایی مانند اضافه کردن چیزی به لیست خرید خود یا سفارش این محصول را انجام دهد. این کار، شما را از دردسرهای مربوط به مرور محصولات یا فراموش کردن سفارش برخی چیزا نجات میدهد. همانطور که محیط اطراف ما با فناوری های مدرن ادغام میشود، ما به حل این مسائل با استفاده از روشهای پیشرفته و کارآمدتر ادامه خواهیم داد.

۶- بررسی‌ها و نظرات

همه در هنگام خرید یک محصول نسبت به آن شک دارند. برای حل این مشکل، خرده فروشان امکان ثبت نظر برای افرادی که قبلا کالا را خریداری کردهاند، اضافه کردهاند. این نظرات عمدتا در زیر صفحه محصول نوشته میشوند و یکی از سیاستهای فروشگاهها، تشویق مشتریان به ثبت نظرهای مثبت و منفى است تا با کمک نظرات مثبت، بقیه کاربران را به خرید ترغیب کرده و با نظرات منفی، نسبت به آن کالا شفافسازی کنند

۷- سرویس دستیار چت

در روش سنتیتر خرید، معمولا فروشندهای پیدا میکنید که شما را در خرید راهنمایی کند و به سوالات شما در مورد یک محصول پاسخ دهد. خرده فروشان آنلاین، از دستیاران چت آنلاین استفاده میکنند تا خدمات خود را به صورت آنلاین و همیشه در دسترس قرار دهند و تجربه خرید آنلاین را بهبود بخشند.

برخلاف دستیارهای حضوری، دستیار آنلاین همیشه در دسترس است و اگر در مورد محصول سوالی دارید از طریق ایمیل یا تلفنی با شما تماس گرفته و حتی شما را در تمام مراحل ثبت سفارش نیز راهنمایی میکند.

۸- بازار رسانه های اجتماعی

بسیاری از خرده فروشان برای نمایش و تبلیغ محصولات خود به پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام رفته اند. به این ترتیب، مصرف کنندگان می توانند در کنار معاشرت با دوستان یا حتی گرفتن نظر دیگران، کالاهایی را کشف و خرید کنند.

بسیاری از کسب و کارها همچنین از ویژگی چت پلتفرمهای رسانههای اجتماعی، که پیش از این به آن اشاره کردیم، به عنوان سرویس چت دستیار آنلاین خود استفاده میکنند.

۹- سیستم توصیه

سیستم توصیه که گاهی اوقات به آن موتور توصیه هم میگویند، ابزاری عالی است که بهبود فروش آنلاین را آسانتر کرده و به آن سرعت بخشیده است. این سیستم، بر اساس سابقه مرور و خرید شما، محصولات بیشتری را پیشنهاد میکند و یافتن محصولاتی را برای خریداران آسان میکند که ممکن است مورد علاقهشان باشد. اکثر مشاغل بینالمللی در حال حاضر از این موتور استفاده میکنند و اقبال نسبت به سیستم توصیه، بیشتر هم خواهد شد.

۱۰- تجزیه و تحلیل رفتاری

کسب و کارهای تجاری مدرن از آنالیز رفتاری نیز استفاده میکنند که از دادههای مصرف کننده برای تعیین روندهای آینده استفاده میکند. با پیگیری این آنالیز، آنها میتوانند بفهمند که کدام محصول برای مشتریانشان مناسبتر است. چنین روشهای پیشرفتهای به آنها این امکان را میدهد تا خرید را بیشتر با نیازهای مشتریان تنظیم کنند. این به کسبوکارها کمک میکند تا خواستههای مشتریان خود را برآورده کرده و در عین حال تجربه خرید بهتر را هنگام بازگشت کاربر به سایت، تضمین میکنند.

نتیجه

فناوری مدرن خرید را در ماهیت واقعی خود متحول کرده است. این امر خرید را در دسترستر کرده. مانند سفارش از راحتی در خانه تا سفارش آنلاین و تحویل حضوری، درگاههای پرداخت کارآمد و موارد دیگر. تحولی که همچنان در حال پیشرفت است و باید منتظر اتفاقات بیشتری هم بود. ابزارهایی مانند سیستم توصیه، آنالیز رفتاری، خدمات دستیار مجازی و خرید صوتی هنوز در ابتدای مسیر خود هستند. اما مطمئنا تجربه خرید آنلاین با توسعه مداوم فناوریهای جدید بهبود خواهند یافت.

نوشته چگونه فناوری توانست بهبود فروش آنلاین را برای ما رقم بزند اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy