جدال در دنیای تکنولوژی

استیوجابز و تیم کوک هر دو، مدیران عاملی بسیار موفق در حوزه تکنولوژی به شمار می‌روند اما دیدگاه این دو مدیرعامل با یکدیگر چه تفاوتی دارد؟ پاسخ این پرسش دستمایه ساخت اپیزودی از رادیو شنبه قرار گرفته است که این دو سبک مدیریتی و دیدگاه را با یکدیگر مقایسه می‌کند.

اما چرا وقتی سخن از خلاقیت به میان می‌آید، همه به یاد استیو جابز می‌افتند ولی کسی درباره تیم کوک چنین نظری ندارد؟ شاید علت محبوبیت و شهرت خلاقیت استیو جابز در دنیای تکنولوژی به توانایی او در ارائه کردن دیدگاه‌ها و ایده‌هایش بازگردد. استیو جابز سخنران خوب و فروشنده‌ای فوق‌العاده بود. او به‌راحتی می‌توانست ایده‌ها و افکار خود را به افراد بفروشد و افراد زیادی را درگیر خود کند.

کسانی که در ارتباط مستقیم با او بوده‌اند او را به عنوان فردی دیکتاتور توصیف می‌کنند؛ فردی دیکتاتور که با وجود خودرأی‌بودن و خشونتی که در رفتار خود دارد، همکارانش از کار با او لذت می‌برند و عاشق ایده‌هایش می‌شوند.

در برابر استیو جابز، تیم کوک وجود دارد که دیگر مدیرعامل شرکت اپل است؛ کسی که توانست به میزان بسیار زیاد در ارزش‌گذاری شرکت نقش موثری ایفا کند و عامل رشد آن باشد. او برند اپل را از نو احیا کرد و با به ثبات رساندن شرایط آن، به دومین فرد اثرگذار در تاریخ این برند تبدیل شد. او این شرکت را از پایین‌ترین ارزش خود در سال‌ 1995 به شرکتی 100میلیارد دلاری در سال‌2011 رساند.

مطلب پبشنهادی: شماره دوی خندان

اگر دوست دارید درباره این دو غول بزرگ حوزه تکنولوژی و دیدگاه‌های هرکدام که باعث تولد یک ایده و رشد و ثبات آن شدند بیشتر بدانید، این اپیزود رادیو شنبه را از دست ندهید.

پادکست: رادیو شنبه

نام اپیزود: استیو جابز در مقابل تیم کوک

موضوع: علم و تکنولوژی

خالق: الوند خالقی، امیرعلی آزادی

مدت زمان: 34 دقیقه

نوشته جدال در دنیای تکنولوژی اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy