مشاوره و ارائه راهکارهای تخصصی اینترنت اشیاء

اهمیت اینترنت اشیاء

اصلی ترین ماموریت گروه مشاوران مجموعه ما آن است که با بهره گیری از متخصصان و مشاوران خبره کشور در این حوزه و همچنین فناوری، مجموعه جامع و کاملی از خدمات گسترده و بروز مشاوره را به رهبران و مدیران سازمان ها و کسب و کارها ارائه می دهد.

  • اهداف
  • مزایا
  • کاربردها
  • فرایندهای اجرایی
  • ابزارها

اینترنت اشیاء

خدمات متنوع اینترنت اشیاء

طراحی معماری لایه ای

اولین قدم در ایجاد یک پلتفرم اختصاصی اینترنت اشیاء، طراحی معماری لایه ای می باشد. تیم مهندسی نرم افزار ما، با درک درست از انواع معماری های نرم افزاری و همچنین انواع معماری های پلتفرم های IoT، با توجه به نوع محصول و یا کسب و کار شما، معماری نرم افزاری اختصاصی شما را طراحی و لایه های مختلف آن را با توجه به استاندارد های عملیاتی و امنیتی پیاده سازی می کنند. این اطمنیان به شما داده خواهد که در هر زمان و با توجه به توسعه و یا گسترش کسب و کار شما، معماری طراحی شده پاسخگوی نیاز های پروژه و کسب و کار شما باشد.

پیاده سازی انواع پروتکل ارتباطی

یکی از مهمترین شاخص های اصلی یک پلتفرم اینترنت اشیاء پشتیبانی از انواع پروتکل های انتقال پیام مبتنی بر IoT جهت ارسال و دریافت پیام در یک سیستم اینترنت اشیاء می باشد. تیم مهندسی نرم افزار ما، با درک درست از انواع پروتکل های ارتباطی و ویژگی هرکدام از آنها،قادر خواهند بودند تا پلتفرم اختصاصی شما را با توجه به نیاز پروژه با انواع پروتکل های ارسال پیام مانند MQTT, MQTT-SN, CoAP, LwM2M و یا انواع دیگری از پروتکل های مبتنی بر TCP/UDP و یا ترکیبی از آنها را طراحی و پیاده سازی کنند.

انتخاب زبان برنامه نویسی

اگرچه زبان برنامه نویسی انتخابی در طراحی و ساخت یک پلتفرم اینترنت اشیاء ممکن است در نگاه اول چندان دارای اهمیت نباشد، اما انتخاب یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر نیاز های پروژه می تواند بهره وری و توسعه پروژه را بسیار بالا ببرد. تیم مهندسی نرم افزار ما، با درک درست و تجربه و دانش بسیار بالا در انواع زبان های برنامه نویسی، با توجه به نیاز پروژه و بررسی شاخص هایی مانند بلادرنگ بودن داده های پروژه، نیاز به داده کاوی و یا قابلیت توسعه و پشتیبانی از پروتکل های مختلف، مناسب ترین زبان برنامه نویسی برای لایه های مختلف را انتخاب و این اطمینان را به شما خواهند داد که در هر زمان و با توجه به نیاز پروژه، پلتفرم شما قابلیت توسعه را دارا خواهد بود.

انتخاب و طراحی پایگاه داده

اجرا پروژه های مختلف مبتنی بر IoT، با توجه به نوع داده و حجم داده نیاز به پایگاه داده های مناسب خود می باشد. این امر در طراحی پلتفرم های اینترنت اشیاء بسیار دارای اهمیت می باشد. تیم مهندسی نرم افزار ما، با شناخت انواع پایگاه داده های SQL و No SQL و همچنین پایگاه داده های TSDB (Time Series DB) که مختص به داده های بلادرنگ می باشند، قادر خواهند بود مناسب ترین پایگاه داده جهت پروژه های شما را انتخاب و طراحی کنند و همچنین سیاسیت های استاندارد ذخیره سازی، طبقه بندی و پشتیبان گیری را جهت پلتفرم های اختصاصی شما را پیاده سازی و اجرا کنند.

مدیریت پروژه و برنامه‌ریزی

هر پروژه‌ای از نظر ابعاد و تنوع دارای پیچیدگی‌هایی می‌باشد که خروجی‌های آن‌ها وابسته به نوع سیستم‌های مدیریت پروژه حاکم بر سازمان می‌باشد. مدیریت پروژه ساختاری یکپارچه برای سازمان جهت انجام موفقیت آمیز پروژه‌ها می‌باشد.

مشاوره ، امکان سنجی و مدیریت اینترنت اشیاء

استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در هوشمند سازی سیستم ها، فرایند ها و یا کسب و کار ها نیاز مند شناخت و درک درست و واقعی از نیازهای پروژه و همچنین انتخاب صحیح سخت افزار، شبکه ارتباطی، پلتفورم مبتنی بر ابر و رابط کاربری ساده با کارایی بالا می باشد. در گروه فناوری های هوشمند ویوتک، ما اینترنت اشیاء را به عنوان یک ابزار قدرتمند برای تحول دیجیتال در کسب و کار های شما می بینیم و با استفاده از این مفهوم جدید فناوری به کسب و کار شما کمک خواهیم کرد که بهره وری و راندمان خود را بالا ببرید. ما پیشنهادات خود را با طیف گسترده ای از خدمات در بستر IOT همسو کرده ایم و مشاوران ما آماده هستند تا دانش و تخصص خود را در اختیار شما قرار دهند و به شما در انتخاب و پیاده سازی استراتژی کسب و کار خود و مبنتی بر IOT کمک کنند و بهترین روش را برای تحول دیجیتال در کسب و کار شما را پیدا کنند. ما گام به گام و لحظه به لحظه در طول مسیر تحول دیجتال کسب و کار مبتی بر IOT با شما هستم. پس نگران نباشید و به ما اعتماد کنید. مشاوران متخصص ما به شما کمک می کنند تا از فرصت های جدید فناوری IOT استفاده کرده و آنها را با استراتژی کسب و کار خود تنظیم و پیاده سازی کنید.

برنامه ریزی

مدیریت

نظارت و نگهداری

کاربردها

خانه هوشمند

پزشکی و سلامت

مراقبت از سالمندان

حمل و نقل

اتوماسیون خانه و سالمندان

کشاورزی

تولید

شرکت ها و خرده فروشی ها

زیر ساخت

انرژی

روشنایی

محیط زیست

مشاوره تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات

حرکت به سمت تحول دیجیتال و اقتصاد هوشمند

فناورهای‌ها

مدلها، روشها و ابزارهای مورد استفاده

فهرست