بیدود، استارتاپی ۱۴۰ میلیاردی که تعطیل شد

اگه دقت کرده باشید مدتی است که دیگر اثری از دوچرخه‌های نارنجی در سطح شهر تهران مشاهده نمی‌‌شود. در حالی که معضل ترافیک و آلودگی هوا هر روز در کلان شهرهای ایران بیشتر و بیشتر به چشم می‌آید. استارتاپ‌هایی ازین دست می‌توانستند کمک هر چند کوچکی در حل مشکل باشند که متأسفانه با اقبال خوبی روبه رو نشدند. استارتاپ بیدود که گویا رقمی نزدیک به ۱۴۰ میلیارد تومان ارزش گذاری شده با پنج هزار دوچرخه اشتراکی و ۱۵۰ پرسنل تعطیل شد.

به گفته مدیرعامل این استارتاپ دلیل این تعطیلی و شکست استارتاپ بیدود عدم پاسخگویی عدم صدور مجوز و نگاه غیرحرفه‌ای مدیران شهرداری تهران است.
این استارتاپ در سال ۱۳۹۷ فعالیت خودش رو آغاز کرد و تنها پس از گذشت سه سال، فعالیت مسئولان شهرداری دوچرخه‌های این سرویس رو به دلیل اتمام قرارداد از سطح شهر جمع آوری کردند.
مدیر عامل این استارتاپ بیان کرده که مدیران شهرداری تهران و شیراز به دلیل نداشتن دانش کافی مشکلات زیادی را در هر دو شهر برای این سرویس ایجاد کردند از نظر ایشون تعلل‌های زیادی و اعمال نظرهای شخصی و به دور از خرد جمعی باعث ایجاد مشکل برای این استارتاپ و تعطیلی آن شده‌است. از طرف دیگر شهرداری دلیل توقف فعالیت بیدود رو بدعهدی این شرکت در تعمیر دوچرخه‌ها و عدم تحویل داده‌های ترافیکی سفرهای شهروندان به شهرداری اعلام کرده.
آیا تجربه استفاده از این سرویس رو داشتید؟ به نظرتون چه عامل دیگری در این شکست نقش داشته‌است؟
به نظر شما چرا استارتاپ‌هایی مانند اسنپ و تپسی در این حوزه سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؟

نوشته بیدود، استارتاپی ۱۴۰ میلیاردی که تعطیل شد اولین بار در هفته‌نامه شنبه. پدیدار شد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
Generated by Feedzy